چاپ دو كتاب با عناوین شهدای محراب و دفاع مقدس و دزفول

چاپ دو كتاب با عناوین شهدای محراب و دفاع مقدس و دزفول كادو دونی: مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس كتاب های «شهدای محراب و دفاع مقدس» و «دزفول» را به چاپ رساند.به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، كتاب «شهدای محراب و دفاع مقدس» توسط مهدی بهرامی در ۳۸۴ صفحه به نگارش در آمده است.خدمات و فعالیت های شهدای محراب آن چنان شاخص بود كه دشمنان آنان را اركان فعال و موثر انقلاب اسلامی و آگاه بخشی به رزمندگان برای حضور در جبهه های نبرد می دانستند.


برهمین اساس وقتی دیدند با تولید تفرقه و جنگ نظامی نمی توانند ضربه ای به انقلاب وارد كنند به ازبین بردن و شهادت رساندن ستون های انقلاب در شهرهای مختلف همت گماردند. در این پژوهش تلاش شده است به زندگی و زمانه شهدای محراب و فعالیت ها و خدمات آنان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، خاصه در برهه ی جنگ تحمیلی عراق ضد ایران پرداخته شود.

همچنین كتاب«دزفول» نیزتوسط عبدالرضا سالمی نژاد در ۴۶۴ صفحه به چاپ رسیده است.

این كتاب گزارشی از شهر مقاوم دزفول طی سال های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ و خصوصیت هایش در دوران جنگ تحمیلی است. شهری كه در دوران جنگ هیچ وقت در عافیت به سر نبرد و هر چه داشت در مبارزه با دشمن متجاوز به كار گرفت.


موقعیت راهبردی دزفول در شمالی ترین نقطه خوزستان كه رشته كوه های زاگرس این منطقه را از منطقه میانی كشور جدا می كند ارتش بعث عراق را بر آن داشت كه در طرح سراسری حمله به میهن اسلامی ایران، دزفول را بعنوان یكی از محورهای تهاجم خود انتخاب كرده و در كوشش برای تصرف این شهر باشد ولی با پایداری بسیار زیاد مردم دزفول روبرو شد تا جایی كه مقاومت بی نظیر مرد شهر قهرمان دزفول، كه به شهر موشك ها و توپ ها و به قول عراقی ها «بلد الصواریخ» معروف شد، در طول سال های دفاع مقدس و در جریان جنگ شهرها، صدها بار مورد هجوم و دشمنی حزب بعث عراق و ارتش اشغالگر او قرار گرفت و در طول ۲۷۰۰ روز مقاومت، ۲۶۰۰ شهید، ۴۰۰۰ جانباز، ۴۵۲ آزاده و ۱۴۷ مفقود الاثر تقدیم اسلام و آرمان های حضرت امام كرد و بنابراین بعنوان "پایتخت مقاومت ایران" ارائه شد.
1397/07/03
14:52:56
5.0 / 5
4874
تگهای خبر: خدمات , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است