رئیس كمیته اقتصادی اربعین:

نیازسنجی زائران عتبات شرط اقتصادی كردن اربعین برای استان ایلام است

نیازسنجی زائران عتبات شرط اقتصادی كردن اربعین برای استان ایلام است كادو دونی: رئیس كمیته اقتصادی اربعین استان ایلام اظهار داشت: نیازسنجی زائران عتبات و هدف گذاری فعالیت های اقتصادی در این مسیر نباید فقط محدود به اربعین شود.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، «ایوب درویشی» در نشست كمیته اقتصادی اربعین اظهار نمود: سالانه بیش از دو میلیون زائر از مرز مهران تردد می كند و ما می كوشیم با برنامه ریزی ها استان را به سمت استفاده مطلوب از این ظرفیت سوق دهیم.
وی تداوم فعالیت های اقتصادی در رابطه با زائران در طول سال را خواهان شد و اظهار نمود: هدف از تشكیل كمیته اقتصادی اربعین، فعالیت و گشودن باب جدیدی در ذیل ستاد اربعین است كه با هدف اقتصادی كردن مقوله اربعین فعالیتش را شروع كرده است.

تدوین سند جامع اربعین
معاون اقتصادی استاندار ایلام تدوین سند جامع اربعین را از كارهای پرارزش دانست و اظهار داشت: این كمیته با عرضه طرح های كارشناسی بلند مدت و كوتاه مدت در جهت تدوین سند جامع اربعین مشاركت می كند.
درویشی نیازسنجی زائران و هدف گذاری فعالیت های اقتصادی مسیر تردد زائران را خواهان شد و تصریح كرد: نباید خود و فعالیت هایمان را به اربعین محدود نماییم، چون بخش زیادی از زائران عتبات عالیات غیر از ایام اربعین به عراق سفر می كنند.
رئیس كمیته اقتصادی اربعین استان ایلام با اشاره به نقش مسئولان در معرفی ظرفیت های استان ایلام در بخش های مختلف خاطرنشان كرد: معرفی جاذبه های گردشگری و ساماندهی اسكان زائران باید در دستور كار مسئولان قرار گیرد.
وی افزود: دسته بندی زائرسراها، هتل ها، هتل آپارتمان ها و اسكان های صلواتی مردمی و معرفی آن ها به زائران در دستور كار مسئولان قرار گیرد تا شاهد هیچ مشكلی از نظر تأمین امنیت زائران نباشیم.
«حیدر نعمتی»، مدیركل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری ایلام هم در این نشست اظهار داشت: با عنایت به فرصت اندك باقی مانده تا اربعین، امكان برنامه ریزی های بلندمدت وجود ندارد و باید برنامه های كوتاه مدت را به اجرا گذاشت تا خدمات مورد نیاز به زائران عرضه شود.
وی مكان یابی نادرست برگزاری نمایشگاه ها را یكی از ضعف ها در سال های گذشته برشمرد و اضافه كرد: تولید نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان ایلام در راه تردد زائران در دستور كار مسئولان قرار دارد تا از این طریق زائران با آداب، رسوم، فرهنگ و صنایع دستی مردم این دیار آشنایی پیدا كنند.
مدیركل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری ایلام تأمین نیازهای زائران و كاستن از مشكلات ایام اربعین را از مهم ترین دغدغه های مسئولان دانست و خاطرنشان كرد: استفاده از این مزیت پرارزش در جهت معرفی ظرفیت های استان ایلام در دستور كار مسئولان قرار دارد.1397/06/14
14:25:39
5.0 / 5
5166
تگهای خبر: خدمات , سفر , صنایع دستی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است