دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با فرزند پدر انقلاب استقلال اندونزی

دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با فرزند پدر انقلاب استقلال اندونزی كادو دونی: رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هئیت همراه كه به اندونزی سفر كرده اند، دیدارها و رایزنی های مهمی با مسئولان دانشگاهی فرهنگی و دینی این كشور داشتند و با خانم ˮرحماواتی سوكارنوˮ فرزند پدر انقلاب استقلال اندونزی هم گفتگو های مهمی در مورد موضوعات مختلف انجام دادند.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، در این دیدار طرفین درمورد برگزاری "سمینار بین المللی اسلام رحمه للعالمین از دیدگاه مرحوم سوكارنو و حضرت امام خمینی(ره)" به توافق رسیدند.

در این دیدار ابتدا دكتر مختاری، رئیس دانشگاه به معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، اهداف و رسالت های آن، رشته های تحصیلی و حضور دانشجویان از ملیت های مختلف، تدریس و تحصیل فقه تمامی مذاهب اسلامی با حضور استادان آن مذهب و... پرداختند.

دكتر مختاری آمادگی دانشگاه مذاهب اسلامی را برای هرنوع همكاری در عرصه های مختلف اعلام نمود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی همینطور با اشاره به اینكه اصل وحدت همواره مورد تاكید حضرت امام خمینی (ره) ومقام معظم رهبری و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بوده و هست، اظهار داشت: در قانون اساسی اندونزی هم بر اصل وحدت تاكید شده و این نقطه بسیار مهمی در همكاریها می تواند باشد و دانشگاه مذاهب اسلامی هم با نگاه استراتژیك به وحدت بین مسلمانان شكل گرفته و تلاش می نماییم وحدت را محقق نماییم و بتوانیم در این زمینه گام های اساسی برداریم.

خانم سوكارنو هم با ابراز خرسندی از حضور ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و هیئت همراه در اندونزی و انجام این دیدار، اظهار داشت: وحدت و تقریب در زمان حاضر امر بسیار مهمی است كه دانشگاه مذاهب اسلامی هم در این راستا فعالیت می كند.

وی ادامه داد: مرحوم سوكارنو هم با تفكرات لیبرالیستی و نئولیبرالیستی مقابله می كرد و همواره معتقد به وحدت بود و اصلی را به نام وحدت در قانون اساسی اندونزی قرار داد.

خانم سوكارنو اظهار داشت: ما موافق تبلیغات سوء دشمنان نیستیم كه می گویند اسلام دین خشونت است چون كه اسلام دین رحمت و مهربانی است و وحدت برای تحقق ایده ها و اهداف ما لازم و ضروری می باشد.

وی افزود: مرحوم سوكارنو معتقد بود مسلمانان نیاز به پیشرفت دارند درحالیكه برخی ها فكر می كردند پیشرفت با رادیكالیسم و تفكرات افراطی یكی است اما ما معتقدیم، می گردد بدون تفكرات افراطی پیشرفت كرد.

رئیس موسسه سوكارنو همینطور با تمجید از اهداف و رسالت های دانشگاه مذاهب اسلامی كه در زمینه وحدت و تقریب فعالیت می كند، آمادگی خویش را برای همكاریهای مشترك اعلام نمود.1397/05/19
23:19:35
5.0 / 5
5020
تگهای خبر: اهدا , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است