ترجمه شاهكار ادبی میرچا الیاده در ایران

ترجمه شاهكار ادبی میرچا الیاده در ایران كادو دونی: رمان جوانی بدون جوانی اثر میرچا الیاده از جانب نشر نیماژ ترجمه و منتشر گردید.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، نشر نیماژ رمانی از میرچا الیاده را با عنوان «جوانی بدون جوانی» را با ترجمه فرهاد بیگدلو و مقدمه ای از فرانسیس فورد كاپولا منتشر نمود.
این رمان روایت گر زندگی استاد زبان شناس سالخورده ای است كه بر اثر سانحه ای طبیعی، جوانی خویش را باز می یابد. این تغییر معجزه آسا در زندگی استاد توجه همه بخصوص نیروهای نازی را به خود جلب می مند و آنها درصدد بر می آیند تا پرده از این رمز و راز بردارند.
حوادث این رمان در سال های پیش از جنگ دوم جهانی روی می دهد. این رمان در سال ۱۹۷۶ توسط این نویسنده رومانیایی نوشته شد و در تثبیت نام او بعنوان یك فیلسوف تاریخ دان تاثیر زیادی داشت.
در این رمان از سویی با تصویری تازه از قدرت گرفتن هیتلر در آلمان روبرو می باشیم و از جانب دیگر تصویری از وضعیت سیاسی كشور رومانی. در كنار اینها قهرمان رمان پیرمردی است كه روی تخت بیمارستانی بستری و تلاش دارد تا هویت خویش را پنهان كند.
این رمان را می بایست تلاشی ستودنی از جانب نویسنده برای تولید تقابل میان واقعیت و فراواقعیت دانست؛ تلاشی كه در آن نویسنده مخاطب خویش را در جغرافیای زیستی چند كشور و چند فرهنگ به حركت در آورده و روحی انسانی از زندگی را پیش چشم او به تصویر می كشد.
میرچا الیاده در سال های جوانی به هند سفر كرد و در آنجا بعد از آموختن زبان سانسكریت موفق به دریافت مدرم دكتری شد و برای تدریس به دانشگاه سوربن دعوت شد. وی در سال ۱۹۵۲ مجموعه گفتگوهای خود با كارل گوستاو یونگ را منتشر نمود و نام خویش را بعنوان یكی از پژوهشگران در زمینه اسروه و ادبیات و دین به تثبت بیشتری رساند.
از نكات قابل توجه درباره رمان «جوانی بدون جوانی» ساخت نسخه ای سینمایی از این اثر است كه در سال ۲۰۰۷ با بازی تیم راث تهیه شد كه در ساخت موسیقی متن آن كیهان كلهر هم حضور و همكاری داشته است.
رمان «جوانی بدون جوانی» را نشر نیماژ با قیمت ۱۶ هزار تومان منتشر نموده است.

1397/05/08
22:38:42
5.0 / 5
5093
تگهای خبر: تصویر , رمان , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است