روزی طلب در گفتگو با مهر مطرح كرد

معرفی تولیدات مركز اسناد انقلاب در زمینه شناخت سازمان منافقین

معرفی تولیدات مركز اسناد انقلاب در زمینه شناخت سازمان منافقین كادو دونی: معاون مركز اسناد انقلاب اسلامی اظهار داشت: كتاب اسناد و اسرار عملیات مرصاد از جانب موسسه فرهنگی هنری مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر می گردد.محمدحسن روزی طلب، معاون اسناد و كتابخانه مركز اسناد انقلاب اسلامی، همزمان با سالروز عملیات پیروزمندانه مرصاد، در گفتگو با خبرنگار مهر به معرفی تولیدات مركز اسناد انقلاب اسلامی در زمینه شناخت سازمان مجاهدین خلق (منافقین) پرداخت و اظهار داشت: مركز اسناد انقلاب اسلامی طی سال های گذشته، توجه ویژه ای به مسئله شناخت سازمان مجاهدین خلق داشته و كتاب های عملیات مهندسی، خوابگردها، خداوندگار اشرف، تبار ترور، تغییر ایدئولوژی سازمان مجاهدین خلق، یادداشت های حسین احمدی روحانی درباره سازمان مجاهدین خلق، پرونده مسكوت و.... را درباره این سازمان منتشر نموده است.
روزی طلب با اشاره به استقبال مخاطبان از تولیدات مركز اسناد انقلاب اسلامی در حوزه شناخت سازمان منافقین اضافه كرد: با عنایت به اهمیت دهه ۶۰ و فعالیت های سازمان منافقین در این دهه، مخاطبان استقبال بسیار خوبی از این كتاب ها داشتند و از این رو تجدید چاپ همه این كتاب ها در دستور كار قرار گرفته است.
معاون اسناد و كتابخانه مركز اسناد انقلاب اسلامی از انتشار كتاب «اسناد و اسرار عملیات مرصاد» از جانب موسسه فرهنگی هنری مركز اسناد انقلاب اسلامی اطلاع داد و اظهار داشت: این كتاب را آقای سید ابوطالب سیدمحمدی از اعضای وقت قرارگاه رمضان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نگاشته است. وی از ابتدای حمله ناجوانمردانه منافقین با عنوان عملیات «فروغ جاویدان» تا انتهای پیروزی شكوهمندِ عملیات «مرصاد»، حضور مستقیمی در صحنه داشت. از خصوصیت های این اثر پرارزش علاوه بر روایت مستقیم نویسنده از وقایع، بهره گرفتن از سایر روایت ها و اسناد است كه به این اثر جامعیتی مضاعف بخشیده است.
به گفته روزی طلب، در كتاب "اسناد و اسرار عملیات مرصاد" برای نخستین بار بخش مهمی از اسناد و واقعیت های درون گروهی سازمان منافقین منتشر می گردد.
معاون اسناد و كتابخانه مركز اسناد انقلاب اسلامی همینطور تصریح كرد: وجود آمارهای دقیق، شرح مسائل استراتژیك و تاكتیكی، وقایع نگاری لحظه به لحظه عملیات، وجود لیست ها و جداول دقیق و مختلف از اسامی و تعداد نفرات دشمن، تجهیزات و نحوه سازماندهی آنها و صدمه شناسی سازمان مجاهدین خلق از این شكست كه با چاپ دست نویس هایی برای نخستین بار مستند شده است؛ بر جذابیت های این اثر افزوده است.
وی افزود: بازخوانی متن بازجویی از افرادی كه بعنوان اسیران ایران در جنگ با عراق در اردوگاه ها، با برنامه تبلیغاتی جذب این سازمان جهنمی شدند همچون گره گشایی های تاریخ دفاع مقدس به حساب می آید. همینطور نحوه پشتیبانی رژیم بعثی عراق در عملیات موسوم به فروغ جاویدان و بررسی سایر عملیات های این سازمان تروریستی در طول جنگ تحمیلی هم در این كتاب مورد بررسی قرار گرفته است.
روزی طلب با اشاره به این كه سه كتاب با عناوین «تقی شهرام به روایت اسناد»، «اعتراف می كنم: وحید افراخته به روایت اسناد» و «ناگفته های قاسم عابدینی از مجاهدین خلق و پیكار» هم در معاونت اسناد و كتابخانه مركز اسناد انقلاب اسلامی تدوین شده است اظهار داشت: ان شاالله این سه كتاب هم امسال منتشر می گردد و در اختیار مخاطبان قرار می گیرد تا آنها را در شناخت فرقه منافقین كمك نماید.


1397/05/07
14:56:46
5.0 / 5
4921
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است