اعتبار 170 میلیون تومانی برای خرید حمایتی كتاب در البرز!

اعتبار 170 میلیون تومانی برای خرید حمایتی كتاب در البرز! كادو دونی: معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره كل فرهنگ و ارشاد البرز اظهار داشت: باید به سمت رونق اقتصاد هنر حركت نماییم.


حسین جعفری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: ادارات ارشاد كل استان ها هر سال در قالب یك تفاهم نامه اعتباری برای خرید حمایتی كتاب از وزارت ارشاد دریافت می كنند.
وی ادامه داد: وزارت ارشاد شاخص هایی چون تعداد ناشر و مولف هر استان برای تخصیص این اعتبار در نظر می گیرد.
وی اضافه كرد: متاسفانه اعتبار خرید حمایتی كتاب در استان سه میلیون نفری البرز طی چند سال اخیر كمتر و كمتر شده به صورتی كه امسال به 170 میلیون تومان رسیده است. با این اعتبار تنها می توان از هر ناشر حدود 40 یا 50 كتاب آن هم با تخفیف 30 درصدی خریداری كرد كه حمایت بسیار ناچیزی است.
وی ابراز كرد: هم اكنون اعتبار خرید حمایتی كتاب حتی در استان زنجان كه نیمی از وسعت البرز را دارد بیش از استان ما است.
جعفری اظهار نمود: برای پشتیبانی از مولفان و ناشران باید به سمت ورود كتاب در اقتصاد فرهنگ حركت نماییم و كاری نماییم كتاب در سبد خرید هفتگی و ماهانه خانواده ها قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: در همه كشورهای توسعه یافته برای خرید كتاب سوبسیدهای خاصی قرار می دهند تا مردم بتوانند با شرایط اقتصادی مختلف كتاب خریداری كنند ولی در كشور ما چنین اتفاقی نمی افتد. هم اكنون خیلی از مولفان و ناشران كشور در شرایط بدی روزگار می گذرانند كه امید است این وضعیت با اتخاذ سیاست های حمایتی خاص تغییر كند.1397/04/04
13:38:49
5.0 / 5
4765
تگهای خبر: رسانه , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است