انتشار مجموعه ای از داستان های برگزیده جایزه اهنری

انتشار مجموعه ای از داستان های برگزیده جایزه اهنری كادو دونی: مجموعه ای از داستان های برگزیده جایزه ادبی اُهنری در سال 1989 به فارسی ترجمه و منتشر گردید.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، مجموعه داستانی از آثار راه یافته به مرحله نهایی جایزه ادبی «اُهنری» در سال ۱۹۸۹ با عنوان «طاووس ها» از جانب انتشارات كتاب نیستان و با ترجمه لیدا طرزی منتشر گردید.
این داستان ها از میان آثاری انتخاب شده اند كه شانس دریافت این جایزه را در این سال داشته اند و با انتخاب سردبیر كتاب و به رسمی صد ساله در قالب كتاب گردآوری شده است و كتاب نیستان هم این آثار را در قالب مجموعه ای صد جلدی در دست ترجمه و انتشار دارد.
در میان آثار این مجموعه می توان نام هایی را دید كه حضور آنها در آن دوران و خوانش آثاری از آنها در این كتاب می تواند در حكم راهنمایی برای چگونگی طی طریق در مسیر نویسندگی به شمار بیاید و به شكلی سیر شكل گیری اندیشه و جهان داستانی آنها را برای علاقه مندان به آنها روشن سازد. همچون این نویسندگان می توان به جویس كرول اوتس و چالرز دیكنسون اشاره نمود كه برای مخاطبان ایرانی هم نام های ناشناخته ای به شمار نمی روند.
این مجموعه را می توان راوی بخشی ویژه از ادبیات و جهان آمریكایی در زمان خود تصور كرد كه از منظر تنوع و افسون گری و هم جلوه گر بودن تم و شیوه روایت بسیار با یكدیگر متفاوت هستند. در واقع این رنگارنگی جهان داستانی نویسندگان این آثار نمایی است از رنگارنگی جامعه و جهان فكری كه این داستان ها در آن در حال شكل گیری بوده است و هم باور متنوع مخاطبانی كه این آثار را در دست مطالعه قرار می دهند و از آن تأثیر می پذیرند.
در همین زمینه سرویراستار این كتاب به این مورد اذعان داشته است كه این آثار بدون هیچ ادعایی و با صداقتی كه در محاسبات جاری هیچ راهی ندارد، تجربیاتی نادر را به تصویر كشیده اند.
ویژگی داستان های این مجموعه را باید در مواجهه رازآمیز آنها با مخاطبان شان جستجو كرد. جایی كه در آن مخاطب نمی تواند مدعی باشد كه می داند در داستان و جهان فكری نویسنده مقرر است با چه مساله ای روبرو شود. هر یك از داستان های این مجموعه به تنهایی جهانی رویایی و عجیب را پیش چشم شما قرار می دهند كه تا آنی پیش از روبرو شدن با آنها درباره شان هیچ تصوری نداشته اید. «طاووس ها» به این اعتبار كتابی است شگفت كه در غافلگیر گردن مخاطب خود دست بازی دارد و هرلحظه برای او جلوه ای تازه را رو می كند.
این كتاب همینطور روایتی است از نویسندگان و صاحبان اندیشه ای كه بسیار زود راه خویش را از جریان بدنه داستان نویسی در آمریكا و جهان جدا كردند و شاید از این منظر هم بتوان به این اندیشید كه چگونه نوشتن و چگونه اندیشیدن در دنیای نویسندگی می تواند از صاحب یك اثر، شخصیتی ماندگار بسازد و چهره نویسنده را دگرگون كند.
انتشارات كتاب نیستان مجموعه داستان «طاووس ها» را در ۱۸۸ صفحه و با قیمت ۱۹۰۰۰ تومان منتشر نموده است.

1397/03/22
14:27:58
5.0 / 5
4830
تگهای خبر: انتشار , جایزه , كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است