توسط انتشارات هیلا

دومین رمان زهرا شاهی هم با چاشنی طنز منتشر گردید

دومین رمان زهرا شاهی هم با چاشنی طنز منتشر گردید كادو دونی: رمان درازكش در ساعت خواب نوشته زهرا شاهی با رویكرد اجتماعی و لحن طنز توسط انتشارات هیلا منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، رمان ایرانی «درازكش در ساعت خواب» نوشته زهرا شاهی اخیرا توسط انتشارات هیلا منتشر و راهی بازار نشر شده است. مراسم رونمایی از این كتاب در سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران برگزار گردید. از زهرا شاهی پیش از این، رمان «پیچ» در سال ۹۶ توسط نشر چشمه به چاپ رسیده كه روایتی طنزگونه داشت و درباره رابطه خاص یك زن و شوهرِ آرمان گرا را شامل می شد. در «پیچ»، شخصیت اصلی به دنبال قهرمان خود برای فرارفتن از زندگی روزمره بود. ازاین رو آغاز به عكاسی در اماكن مختلف همچون خیابان و مترو می كند. همین كار این شخصیت هم باعث رقم خوردن اتفاقاتی می شد... این رمان موقعیت های مردانه بسیاری دارد كه با روایت زنانه عرضه شده اند.
اما رمان جدید این داستان نویس، «درازكش در ساعت خواب» با دو راوی نوشته شده و هركدام از این راوی ها نماینده دو طبقه متفاوت از جامعه هستند. این رمان در ۱۵ فصل نوشته شده است.
«درازكش در ساعت خواب» هم روایت و لحن طنزگونه دارد. در قسمتی از این رمان می خوانیم:
از آینه، شخصیت رو رصد می كنم. هنوز داره رساله دانشجوش رو زیر و رو می كنه مثلا واسه دفاع و این حرفاش. بدرقم اهل حساب كتابه. واسه سربه نیست كردنش هم باید از قبل باهاش قرارمدار بذارن كه مُردن رو بچپونه تو برنامه كاری ش. شخصیت قبلی عین خیالش نبود. ترور واسه ش بچه بازی بود. خوشم می اومد از كله خری ش. عشقی كار می كرد. حیف كه سید من رو از اون جا كشید تو تیم خودش.
دیشب كنار سید كه راه می رفتم، جمعیت قهوه خونه موج مكزیكی می زد جلو پام. من هم به هوای سید كم نمی ذاشتم و لاتی پُر می كردم. اونا هم كم نذاشتن و قلیون سفارشی واسه م ردیف كردن. طرف قلیون رو آوردم اظهار داشت: «قلیونش حقه داداش، سفارشیه.» مقوای كوچیك رو لول كردم گذاشتم سر نی قلیون، پكی زدم گفتم: «علیه داداش!» تیكه خودمون بود تو دبیرستان با بچه ها. نفسش از حرفم چاق شد. یه نگاهی انداخت اظهار داشت: «علی علیته!» قلیونش سنگین بود و چسبوندم به طاق. قلیونایی كه تو این قهوه خونه دختر پسریا با بهناز و بقیه می كشیم پیشش سوسول بازی بود. بعدش، یه گولاخ، دور و بر سی سال، با ریش یزیدی و یقه چفت اومد به زور نشست بین من و سید. سید ابرام صداش زد. ابرام با نگاش یه چك آپی ازم گرفت اظهار داشت: «خوش اومدی جوون، تازه كاری؟» گفتم: «ما پیرهن تن سیدیم، تازه و كهنه نداره.»
این كتاب با ۱۶۷ صفحه، شمارگان ۷۷۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار تومان انتشار یافته است.

1397/03/17
20:47:46
5.0 / 5
4794
تگهای خبر: انتشار , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است