امام جمعه دزفول:

چهارم خرداد ثمره مقاومت و نفوذ ایمان در مردم دزفول است

چهارم خرداد ثمره مقاومت و نفوذ ایمان در مردم دزفول است كادو دونی: دزفول - امام جمعه دزفول اظهار داشت: چهارم خرداد، نتیجه مقاومت مردم دزفول و رسوخ و نفوذ ایمان انقلابی تا روح و جان این مردم است.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی پیش از ظهر امروز جمعه در مراسم گرامیداشت چهارم خرداد، روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در حسینیه ثارالله این شهرستان اظهار نمود: سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر و چهارم خرداد سالروز مقاومت و پایداری مردم دزفول در دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت رقم خورد.
وی با اشاره به اینكه چهارم خرداد یادآور استقامت و پایداری مردمان دزفول است، اضافه كرد: مردم این شهر پای آرمان های انقلابی خود ایستادند و مقاومت كردند تا امروز برای همه ملت های آزاده جهان به الگو و سرمشق تبدیل شوند.
امام جمعه دزفول خاطرنشان كرد: دشمنان اسلام و انقلاب با این انقلاب به لرزه افتادند چون كه تاریخ چنین همدلی، یگانگی و وحدت را از یك ملت در مقابل دشمن متجاوز كمتر دیده است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به اینكه مردم دزفول از پیر و جوان و زن و مرد در شهر ماندند تا پشتوانه بزرگی برای رزمندگان شوند، اظهار داشت: آنها آتش و موشك های دشمن را بر روی خانه های خود به جان خریدند و با خون پاك خود اجازه ندادند دشمن به توفیق برسد و به تهدیدهای موشكی رادیو عراق كه به الف دزفول مشهور بود پوزخند زدند.
وی با تاكید بر اینكه مقاومت مردم دزفول نتیجه رسوخ و نفوذ ایمان انقلابی تا روح و جان این مردم است، عنوان كرد: بهای این استقامت دو هزار و ۶۰۰ شهید و چند هزار جانباز و آزاده و ایثارگراست.
امام جمعه دزفول با اشاره به مجاهدت های آیت الله قاضی امام جمعه دزفول در روزهای دفاع مقدس افزود: وی در طول هشت سال جنگ شهر را ترك نكرد و هر جمعه با صلابت و اقتدار نماز جمعه را به همراه رزمندگان و مردم اقامه می كرد و همواره در كنار مردم و رزمندگان بود و نماد مقاومت مردم دزفول به حساب می آمد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در ادامه بیان كرد: مردم دزفول در شهرها و روستاها، جانانه در مقابل دشمن ایستادند و دزفول را بعنوان «بلدالصواریخ» و اسطوره مقاومت و پایداری به جهانیان معرفی كردند.
وی اظهار داشت: زنان دزفولی علاوه بر فرستادن همسران و فرزندان خود به جبهه های جنگ در پشت جبهه به پشتیبانی از رزمندگان پرداختند به گونه ای كه روزانه دو كامیون كلوچه محلی به جبهه جنگ ارسال می كردند. دزفول با همین پشتوانه ها توانست به تنهایی یك لشگر مقتدر را تاسیس كند.
امام جمعه دزفول اضافه كرد: امروزه دزفول باگذشت سالها از جنگ دفاع مقدس بیش از پیش به شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان، تاریخ، تمدن و شناسنامه خود یعنی چهارم خرداد افتخار می كند.
وی درانتها اظهار داشت: كشورمان ایران هم باگذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و با وجود دشمنان بی شمار همچنان مقتدرانه و سربلندتر از همیشه به راه خود ادامه می دهد.
به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، شهرستان دزفول در طول هشت سال جنگ تحمیلی مورد برخورد ۱۷۶ موشك دوربرد، دو هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راكت هواپیما قرار گرفت.
به پاس ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس، چهارم خرداد بعنوان روز مقاومت و پایداری، روز دزفول در تقویم جمهوری اسلامی به ثبت رسید.
مردم دزفول علاوه بر پشتیبانی از رزمندگان اسلام با اعزام فرزندان خود به جبهه های نبرد نقش مهمی در پیروزی رزمندگان اسلام داشتند. مردم دزفول دو هزار و ۶۰۰ شهید و افزون بر چهار هزار جانباز تقدیم كرده اند كه از این تعداد ۸۰۰ نفر جانباز موشكی، ۷۰۰ نفر جانباز اعصاب و روان، ۳۵۰ نفر جانباز شیمیایی، ۲۰ نفر قطع نخاع و ۱۵۰ نفر جانباز قطع عضو هستند.


1397/03/04
22:09:46
5.0 / 5
4995
تگهای خبر: رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است