اختلاف و اتفاق ها بر سر تلگرام

اختلاف و اتفاق ها بر سر تلگرام كادو دونی: مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران در ابتدای نشست مشترك با معاون ارتباطات و امور بین الملل باغ كتاب اظهار داشت: آنچه بدیهی است این است كه درمورد مساله فیلتر تلگرام یك اختلافی میان قوای مجریه، مقننه و قضاییه كشور وجود دارد اما یك اشتراكی هم وجود دارد كه مسئله رفع انحصار تلگرام است.


به گزارش كادو دونی به نقل از روابط عمومی انجمن سواد رسانه ای ایران، اعضای انجمن سواد رسانه ای ایران در شامگاه آخرین روز كاری هفته گذشته از آخرین پروژه های باغ كتاب تهران بازدید كرده و با حضور معاون ارتباطات و امور بین الملل این مجموعه نشست مشتركی برگزار كردند.
محمدصادق افراسیابی اظهار داشت: راهكارهای مختلفی برای رفع انحصار تلگرام وجود دارد كه اختلاف بر سر این راهكارها است و معتقدم نباید اختلاف میان قوای سه گانه به عرصه عمومی كشانده شود چون در نهایت نتیجه طرح این مسائل در عرصه عمومی سردرگمی مردم است و بالاخره اگر با صراحت و صداقت مباحث بیان نشود، صاحبان كسب و كارهای دیجیتال قدرت تصمیم گیری خویش را به جهت اینكه بتوانند برای آینده خود برنامه ریزی كنند از دست می دهند.
افراسیابی همینطور از برنامه انجمن سواد رسانه ای ایران برای مكاتبه با مدیر عامل چند پیام رسان داخلی و خارجی برای همكاری با انجمن سواد رسانه ای ایران با هدف توانمندسازی نهضت سواد آموزی رسانه ای اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است بزودی مكاتبه ای با مدیر عامل شبكه اجتماعی اینستاگرام داشته باشیم و از ایشان دعوت نماییم تا در ایران حضور پیدا كرده و مذاكراتی برای همكاری در زمینه افزایش سواد رسانه ای داشته باشیم، همینطور شبكه های پیام رسان گپ، بله، سروش، وی چت و یك شبكه پیام رسان خارجی در لیتوانی برای مذاكره با انجمن سواد رسانه ای ایران انتخاب شده اند.
وی اضافه كرد: انتقاداتی از جانب فعالان سواد رسانه ای ایران نسبت به اینستاگرام مطرح است كه باید در یك نشست حضوری مطرح شود و ببنیم نظر كوین سیستروم مدیر اینستاگرام چیست و آیا خودش این انتقادات را میپذیرد یا خیر؟
عضو هیات امنای انجمن سواد رسانه ای ایران اضافه كرد: در تیر ماه سال جاری نشستی با حضور هیاتی از اندیشمندان سواد رسانه ای گرجستان در شهر تفلیس برگزار خواهیم كرد و چنانچه زمینه های همكاری فراهم باشد، انجمن سواد رسانه ای ایران متولی برگزاری دوره های آموزش سواد رسانه ای در كشور گرجستان خواهد شد.
در ادامه این نشست معصومه نصیری قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران، ۱۹ سرفصل همكاری مشترك میان انجمن سواد رسانه ای ایران و باغ كتاب را مطرح كرد كه با استقبال اعضای انجمن و فرشاد شهیدزاده، معاون ارتباطات و امور بین الملل باغ كتاب مواجه گردید.
نصیری اظهار نمود: یكی از اهداف انجمن در سال جدید ارتباط بیش از پیش با اصحاب فرھنگ و ھنر است كه در قالب
بازدید از پروژه ھای سینمایی و سریالها، حضور در برنامه های كنسرت و اجرای تئاتر با هدف گفت وگو با عوامل هنری و آشنا سازی ایشان با مقوله سواد رسانه ای و پیچیدگی ها و ظرافت های آن صورت خواهد گرفت.
در ادامه فرشاد شهیدزاده، معاون ارتباطات و امور بین الملل باغ كتاب تهران از آمادگی باغ كتاب برای انجام پروژه های مشترك با هدف آموزش سواد رسانه ای به كودكان و دانش آموزان بازدیدكننده از باغ كتاب اطلاع داد و درخواست نمود این برنامه در رأس ۱۹ برنامه مشترك همكاری قرار گیرد كه این پیشنهاد مورد تصویب اعضای انجمن سواد رسانه ای ایران قرار گرفت.
همچنین در این نشست از زحمات دكتر سید مجید حسینی، مدیر عامل باغ كتاب تهران و فرشاد شهیدزاده، معاون ارتباطات و امور بین الملل این مجموعه برای ارتقای سطح مسؤولیت پذیری اجتماعی كودكان و آموزش مهارتهای زندگی به دانش آموزان، كودكان و نوجوانان تقدیر گردید و سید پیمان خادم الحسینی بعنوان معاون آموزش، پژوھش و فناوری انجمن سواد رسانه ای ایران معرفی گردید.
در ادامه مدیرعامل و اعضای انجمن سواد رسانه ای ایران در حاشیه بازدید از مجموعه باغ كتاب تهران بدون برنامه ریزی قبلی با مهندس محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران دیدار كرده و پیشنهاداتی را برای همكاری گسترده تر با شهرداری تهران با هدف افزایش سواد رسانه ای شهروندان تهرانی عرضه كردند.
پیشتر الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران در نشست مشترك با اعضای انجمن سواد رسانه ای ایران پیشنهاداتی را برای افزایش سواد رسانه ای شهروندان تهرانی عرضه كرده بود.1397/02/15
13:02:33
5.0 / 5
5351
تگهای خبر: رسانه , كتاب , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است