چوگان را هر روز در میدان نقش جهان ببینید

چوگان را هر روز در میدان نقش جهان ببینید كادو دونی: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از برگزاری بازی جهانی ˮچوگانˮ در میدان نقش جهان اصفهان اطلاع داد.


فریدون الهیاری در گفت وگو با ایسنا با بیان این خبر توضیح داد: از روز دوم فروردین این بازی از ساعت ۱۱ بامداد در میدان نقش جهان اجرا خواهد شد.

به گفته وی انجام بازی های چوگان در این میدان تاریخی تا ۱۱ فروردین ادامه دارد.


منارجنبان تكان داده می شود، اما...

به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، از حدود چهار سال قبل بحث هایی در مورد منارجنبان و آسیبی كه در هر حركت به این بنای تاریخی واقع می شود، مطرح شدند، به اندازه ای كه بررسی ها برای انجام مطالعات كارشناسی در مورد صدمه های وارد شده به این اثر تاریخی نفیس آغاز شدند، هر چند هنوز نتیجه نهائی از این بررسی ها اعلام نشده اند، اما به قول مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، منارجنبان همچنان تكان داده می گردد تا مسافران نوروزی هم بتوانند از این بنای تاریخی دیدن كنند.


الهیاری با بیان این كه بحث های حفاظتی در مورد منارجنبان در نوروز و همه روزهای سال مورد توجه است، می گوید: در این پیش بینی ها تكان دادن مناره ها باید فقط توسط مسئولان محوطه منارجنبان صورت گیرد و نه مردم، چون در گذشته این كار گاها توسط كسانی كه تمایل به این كار داشتند هم انجام می شد.


او ادامه می دهد: پس از انجام بررسی ها این حركت ها هر روز در طول سال و در ساعت های مشخصی مثلا هر یك ساعت یك بار انجام می شود، اما در نوروز به علت پیك سفر و حضور گردشگران، فواصل زمانی تكان دادن مناره ها قدری كاهش پیدا كرده است.


مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان؛ تا كنون پربازدیدكننده ترین مجموعه های تاریخی اصفهان را باغ فین كاشان و عمارت عالی قاپو پس از حذف داربست ها می داند و بیان می كند: بازدید از عمارت عالی قاپو در میدان نقش جهان بیش از۱۰۰ درصد رشد داشته است.1397/01/06
13:18:03
5.0 / 5
5089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است