با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت مختارپور از مردم برای مشاركت در طرح ملی كتابخانه گردی

دعوت مختارپور از مردم برای مشاركت در طرح ملی كتابخانه گردی كادو دونی: دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور با صدور پیامی از مردم و مسئولان برای مشاركت در طرح ملی كتابخانه گردی دعوت كرد.


به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، علیرضا مختارپور دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور با صدور پیامی از مردم و مسئولان برای مشاركت در طرح ملی كتابخانه گردی دعوت كرد. همچون موارد ذكر شده در این پیام این است كه كتابخانه ها سنگری امن و مستحكم در صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای مقدس آن است.
مشروح متن یادداشت دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی به شرح زیر است:
كتابخانه های عمومی كشور یكی از مردمی ترین نهادهای فرهنگی است كه اثر بسیار مهمی بر فرهنگ عمومی جامعه دارد. ارتقای فرهنگ كتابخوانی و تحقق عدالت در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم عزیز ایران اسلامی در اقصی نقاط این سرزمین از اهداف اصلی این مراكز فرهنگی است. اكنون به یاری خداوند تبارك و تعالی «چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد كتابخانه های عمومی كشور» را گرامی می داریم.
امروزه كاركرد كتابخانه ها به محلی برای نگهداری كتاب ها و مطالعه آن ها محدود نمی گردد. در جامعه ما كه بیش از سایر جوامع در معرض هجمه های گوناگون قرار دارد، كتابخانه ها به مثابه سنگری امن و مستحكم در صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای مقدس آن ایفای نقش می نمایند. تقویت دانش عمومی مردم و آموزش مهارت زندگی به كودكان و نوجوانان از دیگر اهداف تشكیل كتابخانه ها شمرده می شود؛ در واقع كتابخانه ها هم دوش با مدارس و دانشگاه ها، وظیفه آموزش و پرورش آینده سازان میهن اسلامی مان را برعهده دارند.
ارزش كتابخانه ها محدود به یك روز خاص نیست
به منظور انس بیشتر مردم و مسئولان با كتابخانه ها، امسال هم زمان با سال روز تأسیس نهاد از همه مردم و مسئولان دعوت می نماییم، همگی در كنار یكدیگر با رجوع به كتابخانه های عمومی در سراسر كشور و شركت در «طرح ملی كتابخانه گردی» از نزدیك، با این مكان فرهنگی و نقش آفرینی تعیین كننده آن آشنا شده و به زحمات بی چشمداشت كتابداران خدوم، بیش از پیش توجه نماییم تا ان شاءالله رجوع به كتابخانه را محدود به یك روز و ساعاتی خاص در هر سال نساخته و با عضویت در كتابخانه ها و پشتیبانی از آن ها در سازندگی كشور سربلندمان و سرعت بخشی به روند پیشرفت كشور و تحقق عدالت فرهنگی در حوزه مظلوم كتاب و كتابخانه ها، مؤثر باشیم.
در آخر با تبریك فرا رسیدن سال روز تأسیس نهاد به همه كتابداران، دل بستگان به كتاب و كتاب خوانان گرامی، اعلام می دارم، در روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه، كتابخانه های عمومی كشور، در انتظار دیدار مردم فرهنگ مدار و مسئولان بلندهمّت بوده و امیدواریم با بنای میثاقی پایدار، رونق كتابخانه ها و كتابخوانی را در ایران سرافراز به شاخصی در خور مردم عزتمند ایران اسلامی برسانیم. ان شاءالله. و من الله التوفیق/ علیرضا مختارپور/ دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور

1396/12/16
18:31:18
5.0 / 5
5097
تگهای خبر: اهدا , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است