درخواست شهردار منطقه 9 از وزارت ارشاد درباره مدیریت برج آزادی

درخواست شهردار منطقه 9 از وزارت ارشاد درباره مدیریت برج آزادی كادو دونی: شهردار منطقه 9 تهران بااشاره به مدیریت برج آزادی، اظهار داشت: مدیریت برج آزادی بر عهده وزارت ارشاد است كه ما درخواست می نماییم مدیریت برج در فضای شهرداری تهران صورت گیرد.به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، سید علی مفاخریان در جلسه بررسی مشكلات محلات منطقه 9 تهران كه در محل فرمانداری تهران برگزار گردید اظهار داشت: عمده مشكلات منطقه 9 مربوط به بودجه است و در صورت تامین 250 میلیارد تومان می توانیم تمامی مشكلات و معضلات منطقه را حل نماییم. این در شرایطی است كه برای بودجه سال 1397 تنها 47 میلیارد تومان به منطقه 9 اختصاص پیدا كرده است.

وی اضافه كرد: منطقه 9 منطقه ای واقع در غرب تهران است كه با 170 هزار نفر جمعیت روزانه حدود 5 میلیون نفر جمعیت ترددی یعنی جمعیتی كه به منطقه ورود و خروج پیدا می كنند، یكی از مناطق پرتردد تهران است.

وی ادامه داد: علت وجود این جمعیت ترددی قرار گرفتن فرودگاه مهرآباد در این منطقه و هم مرزی پایانه غرب با منطقه 9 است. این منطقه به لحاظ بافت فرسوده هم مشكل بزرگی دارد و در كنار این مشكلات، مساله پادگان جی و وجود بخش هلیكوپترسازی در این منطقه بر مشكلات و معضلات افزوده است.

به گفته شهردار منطقه 9، این منطقه در همه سرانه های خدماتی و حتی سرانه های مسكونی، برخلاف سایر مناطق تهران با كمبود مواجه می باشد اما برای همه این مشكلات برنامه هایی را داریم.

شهردار منطقه 9 با تاكید بر اینكه ظرف 10 سال قبل بودجه این منطقه دریك نقطه متوقف شده و ثابت بوده اضافه كرد: متاسفانه بودجه منطقه 9 در سال آینده حتی نسبت به سال قبل با كاهش مواجه شده و این روند در 10 سال قبل هم تكرار شده بود. در چنین شرایطی و با این رقم بودجه چگونه می توان منطقه را توسعه داد؟

مفاخریان اضافه كرد: تنها برای نگهداشت منطقه و نه تكمیل پرورژهای عمرانی رقمی حدود 132 میلیارد تومان برای بودجه 1397 پیش بینی كرده بودیم كه با عنایت به محدودیت های اعتباری شهرداری تهران تنها رقم 47 میلیارد تومان مصوب شده است كه از این میزان هم مشخص نمی باشد چه رقمی تخصیص پیدا خواهد نمود.

وی به وجود برج آزادی در منطقه 9 اشاره نمود و اضافه كرد: مدیریت برج آزادی بر عهده وزارت ارشاد است كه ما درخواست می نماییم مدیریت این برج در شهرداری تهران شود تا با عنایت به كمبودهای بودجه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازسازی و نگهداشت این برج تسریع پیدا كند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه چندین قطعه زمین در منطقه 9 وجود دارد كه اگر كمك بودجه ای صورت بگیرد و این زمین ها توسط شهرداری تملك شود در توسعه منطقه و جبران كمبودها در سرانه های خدماتی می تواند نقش بسزایی داشته باشد. اظهار داشت: زمین پتوبافی كه متعلق به یكی از شركت های دولتی است، نیازمند بودجه ای 6000 میلیارد تومانی برای تملك است. همینطور زمینی متعلق به بنیاد مستضعفان با مساحت 11 هزار و 330 متر نیازمند 33 میلیارد تومان اعتبار است كه در صورت تملك می تواند برای توسعه فضای سبز منطقه مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: زمینی با مساحت 4545 متر در منطقه وجود دارد كه می تواند با اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی جهت توسعه فضای سبز در سطح منطقه، مورد بهره برداری قرار گیرد. همینطور در پروژه یادگار امام هم برخی املاك شهروندان در میدان فتح هستند كه در این طرح قرار گرفتند كه برای تملك آن ها نیازمند 9800 میلیون تومان اعتبار هستیم تا بدین سان بتوانیم مشكلات این شهروندان را حل و فصل نماییم. این در شرایطی است كه تابحال و از زمان آغاز مدیریت شهری جدید تنها 700 میلیارد تومان به شهرداری منطقه 9 اختصاص پیدا كرده است.

مفاخریان در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث سد معبر در منطقه 9 اشاره نمود و اضافه كرد: سد معبر موضوعی است كه در كل شهر تهران وجود دارد اما ما در منطقه 9 طرح ساماندهی مشاغل را اجرایی كرده ایم و با استفاده از فضاهای بی دفاع شهری تلاش خواهیم كرد مشاغلی كه مزاحمتی برای كسی نداشته باشند را ساماندهی نماییم تا بدین سان مشكل سد معبر در سطح منطقه از بین برود.
1396/12/08
22:31:53
5.0 / 5
4864
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است