انقلاب اسلامی ایران می تواند منادی حرف نو در جهان باشد

انقلاب اسلامی ایران می تواند منادی حرف نو در جهان باشد به گزارش کادو دونی، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اظهار داشت: باید طرحی نویی در جهان افکند، انقلاب اسلامی میتواند منادی این حرف نو باشد؛ خدا را باید به عالم سیاست و حکومت برگرداند.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، غلامعلی حداد عادل -رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی-امروز یکشنبه (۱۰ اردیبهشت) در آیین گرامیداشت «روز دیپلماسی فرهنگی و تعامل با جهان» که با حضور محمدمهدی اسماعیلی -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - حجت الاسلام محمد مهدی ایمانی پور -رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی -و مهمانان داخلی و خارجی در حسینه الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام شد با گرامیداشت یاد شهدای اردیبهشت و شهدای خدمت اظهار داشت: جهان امروز با همه منشورهایی که تصویب شده، مردود شده و شرمنده تاریخ است و به هیچ یک از اصول وفادار بوده دنیا به یک فرهنگ نو و حرف متفاوت احتیاج دارد.
وی اظهار داشت: باید طرحی نویی در جهان افکند، انقلاب اسلامی میتواند منادی این حرف نو باشد؛ خدا را باید به عالم سیاست و حکومت برگرداند.

وی اظهار داشت: بنیاد سعدی را با همکاری سازمان فرهنگ و ارتبطات اسلامی راه اندازی کردیم و بنیاد سعدی خودرا از سازان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جدا نمی داند.
وی با اشاره به جنگ خانمان سوز در غزه اظهار داشت: 75 سال پیش عده ای از آن سر دنیا به فلسطین آمده و این سرزمین را با حمایت دولت های آمریکا و انگلیس غصب کردند و همه روزه مردم مظلوم فلسطین را مورد ظلم و ستم قرار می دهند.
اشغالگران با شعار "مردم بی سرزمین، سرزمینی بی مردم" کشور فلسطین را اشغال کردند. فلسطین با تاریخ و تمدنی و فرهنگی عظیم خود از نظر پشتیبانی بین المللی مردمی بی سرزمین است.
حداد عادل اشاره کرد: داستان غزه یک امتحانی برای انسان و جهان امروزی است. خیلی از کشورها در موضوع غزه با همه فلسفه ها و معیارهایی که وضع کردند و پشتیبانی سازمان های بین المللی مردود شده است. این جهان در اتفاقات شرمنده تاریخ است. به هیچ کدام از اصولی که از آن دم زدند پایدار و وفادار نمانده است. دنیا به یک فکر نو و فرهنگ نو به یک حرف متفاوت احتیاج دارد.
وی اظهار داشت: حرف هایی که پس از جنگ جهانی دوم و دوره رنسانس زدند همه این ها حاصل جمعش این بوده که خدا را کنار گذاشته و انسان را جای آن بگذارند. وظایفی که ادیان به عهده خدا می گذاشتند را از خدا گرفتند و به عهده انسان گذاشتند. باید طرح نویی در جهان افکنده شود. انقلاب اسلامی اهمیتش در این است که می تواند منادی این حرف نو باشد.
رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی اشاره کرد: خدا را باید باردیگر به صحن جامعه و عالم سییاست و حکومت برگرداند. خدا را باید پشتوانه اخلاق قرار داد. در دنیایی که خدا نیست هر کاری مجاز است.
انقلاب اسلامی در حقیقت آوردن خدا از کلیساها بیرون و آوردن آن به صحن جامعه است. فرهنگ اسلامی باید این حرف را در جامعه بزند و رایزنان فرهنگی ما باید به این تفاوت فکری وبنیادی جامعه عنایت داشته باشند و این چراغ را روشن کنند.
دهم تیرماه ماه سالگرد تاسیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که در تقویم این روز را به عنوان روز «دیپلماسی فرهنگی و تعامل با جهان» نام گذاری شده است.
منبع:

1403/04/11
20:23:40
5.0 / 5
124
تگهای خبر: ادبیات , فرهنگ , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است