پویشی با محوریت تل آویو سقوط کرد

پویشی با محوریت تل آویو سقوط کرد به گزارش کادو دونی، پویش کتاب خوانی «کتاب قهرمان»، با محوریت کتاب «تل آویو سقوط کرد» برگزار می گردد.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، سیزدهمین پویش کتاب خوانی «کتاب قهرمان»، کاری از مرکز رسانه ای شیرازه با همکاری انتشارات کتابستان، کار خویش را شروع کرده و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.
در خبر برگزاری این پویش آمده است: «رهبر معظم انقلاب همزمان با حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب سالجاری و گشتن در بین غرفه های فروش کتاب، کتابی را با عنوان «تل آویو سقوط کرد» در دست گرفتند و توجه ایشان به این اثر در حوزه مقاومت جلب شد. بر همین اساس، دبیرخانه پویش کتاب قهرمان این اثر را که کاری از سمیه علی هاشم بوده و با کوشش سمیه سادات حسینی ترجمه شده است، بعنوان کتاب این دوره برگزیده است.»
«تل آویو سقوط کرد» یا همان «تل ابیب سقطت» که سناریویی از آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل است، در نخستین دوره جایزه ادبی فلسطین در سال ۱۴۰۱ موفق به کسب رتبه برتر شد.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «رمان «تل آویو سقوط کرد» روایت مردمانی است که دفاع از مظلوم را، فارغ از هر جهت گیری سیاسی، سرلوحه‌ی زندگی شان می دانند...
این رمان سناریوی آزادی فلسطین و از بین بردن موجودیت اسرائیل است با روش های مختلف آرزویی نزدیک به حقیقت، خیالی شبیه حقیقت...، اگر جوانان بخواهند، هرکاری شدنی است؛ حتی سرنگون کردن اسرائیل! داستانی که در سال۱۴۰۱ توانست جایزه جشنواره کتاب فلسطین را به دست بیاورد.
این عنوان سال پیش، فقط عنوان داستانی بود که نویسنده آن چه را از صمیم قلب آرزو می داشت، در چارچوب کلمات عرضه نموده بود؛ ولی اکنون پس از وقایع اکتبر ۲۰۲۳، بی گمان برای هیچ کس تصور سرنگونی زورگویان دشوار نیست.
نویسنده امیدش را در نوجوان ها و جوان هایی به حقیقت بدل کرده است که با سرسپردگی به آموزش های یکی از شخصیت های اصلی داستان توانسته اند، سرنوشتشان را تغییر دهند و آن چه را به ناحق از آنها گرفته اند بازپس گیرند.
آنها از ابزار قدرت برای سرنگونی قدرت استفاده می نمایند، از جان خود می گذرند و به آرزویشان می رسند.
نویسنده کوشیده است به وضوح هویت و وطن خواهی و از خودگذشتگی فلسطینیان را در مقابل بی هویتی و بی تفاوتی اسرائیل قرار دهد.»
علاقه مندان برای دریافت کتاب و شرکت در این مسابقه، عدد ۴ را به ۹۰۰۰۹۸۲۵ ارسال نمایند.
منبع:

1403/03/14
13:04:42
5.0 / 5
231
تگهای خبر: آموزش , انتشار , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است