مراسم ساعت ۱۲ به وقت قدس ، ۱

خالد قدومی: نویسندگان و ادیبان قهرمانان نبرد با اسراییل اند

خالد قدومی: نویسندگان و ادیبان قهرمانان نبرد با اسراییل اند به گزارش کادو دونی، نماینده مردم حماس در ایران اظهار داشت: قهرمانان این نبرد نویسندگان و ادیبان هستند. حقیقت را منتقل کنید که نابودی صهیونیستی نزدیک است.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، گردهمایی نویسندگان و ناشران برای پشتیبانی از کودکان غزه در ایران با عنوان «ساعت ۱۲ به وقت قدس» توسط اتحادیه ها و مؤسسات ادبی و نشر ایران و اتحادیه های ادبی و نویسندگان کشورهای عربی امروز شنبه ۲۷ آبان در سالن سوره مهر حوزه هنری برگزار گردید.
این مراسم همزمان در بیست کشور امارات، بحرین، الجزائر، عربستان سعودی، سودان، عمان، سوریه، عراق، کویت، لبنان، لیبی، یمن، تونس، موریتانی، مصر، فلسطین، مغرب، اردن و ایران برگزار گردید.
خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران در شروع این اجلاس اظهار داشت: از آغاز نبرد طوفان الاقصی تابحال خبرنگاران، نویسندگان و افراد صاحب اندیشه زیادی به شهادت رسیده اند، اینها شهدای اندیشه بوده اند و اگر جسد از بین برود فکر و اندیشه می ماند.
وی افزود: از برگزارکنندگان این برنامه در جمهوری اسلامی ایران و ۲۰ کشور عربی تشکر می کنم. مردم و نویسندگان در ایران و کشورهای عربی از غزه حمایت می کنند.
نماینده حماس در ایران اضافه کرد: این نبرد به ظاهر یک نبرد نظامی است اما در باطن و حقیقت این نبرد چیز دیگری است. ما شاهد تظاهرات و اعتراضات میلیونی در فرانسه و آمریکا هستیم و در حالیکه این کشورها حامی رژیم نامشروع اسرائیل هستند. در عملیات طوفان الاقصی شکست دادن اسرائیل، پیروزی و مقاومت محقق می شود.
قدومی اظهار داشت: این شبهه مطرح است که این نبرد یک توطئه بود! برای این شبهه یک جواب دارم و آن اینست که پس از ۴۲ روز از طوفان الاقصی، این نبرد دو معنا مهم دارد. نخستین معنا اینست که باید عادت نماییم ما می توانیم پیرو بشویم، فکر نکنیم شکست می خوریم. چرا وقتی می توانیم قدم هایی به سمت آزادی قدس برداریم، فکر نماییم توطئه است؟ این ملت فلسطین که جانش را فدا کرد به پیروزی خواهد رسید.
وی اضافه کرد: جنگ روایت ها دومین معنا مهم این نبرد است. امروز بدون هیچ توجیه سیاسی یک کودک فلسطینی جنگ روایت ها را در دنیا به عهده گرفته است. دختر فلسطینی از زیر آوار خارج شده و خانواده اش را از دست داده اما سخنرانی می کند و این به امت ها الهام می دهد. رژیم کودک کش صهیونیستی در کنج قرار گرفته و این نبرد به یک نبرد انسانی تبدیل گشته و تمام آزادی خواستار کنار آن قرار گرفته اند.
نماینده حماس در ایران افزود: ای عزیزان ادیب و نویسنده، شما رزمندگان کلمه هستید و تأثیرگذاری شما بیشتر از موشک های میدان است. برخی از کارگردان ها و نویسندگان در ایران و کشورهای عربی با من صحبت کردند و گفتند می خواهیم تولبدات داشته باشیم. تصاویری که از غزه می بینیم می تواند هزاران سوژه برای نوشتن باشد.
وی اظهار داشت: سینمای بین الملل را صهیونیست ها کنترل دارند و خیلی کم فیلم و داستانی را می بینیم که از ملت فلسطین حمایت کند. در داستان ها و فیلمها یا مظلومیت فلسطین را نشان نمی دهند یا می خواهند طرف مقابل را راضی کنند. این فیلمها پر از دروغ است. بنابراین است که کتابخانه ها پر از تولید دروغ و الهام دروغ به جامعه می شود.
نماینده حماس در ایران اضافه کرد: دروغی که دو روز پیش در رابطه با دیدار رهبرانقلاب و هنیه رویترز منتشر نمود و ادعا کردن رهبر ایران گفته شما بروید و بجنگید! ده سال دیگر می بینیم پژوهشگر در گوگل می نویسد حماس و ایران آن خبر دروغ رویترز می آید. این خبر را حماس و سایت آیت الله خامنه ای تکذیب نمود. سردار اسماعیل قاآنی نامه ای منتشر نمود و گفت ما در کنار مقاومت هستیم. اما اینها دیده نمی گردد، فقط دروغ ها دیده می شوند.
وی افزود: قضیه فلسطین هر ثانیه اش داستان و الهام بخش است. شخصی خانه اش داغان شده، کنار خانه آوار شده نشسته و می گوید الحمدلله، این الهام بخش است. از بیمارستان الشفا صدها فیلم می شود تولید کرد. به خبرنگاران و نخبه های رسانه ای اجازه ورود نمی دهند. هزاران نفر منتظر هستند زیر بمباران بروند تا حقیقت را بگویند.
قدومی اظهار داشت: ای حکام کشورهای عربی و مسلمان، ۱۲ هزار نفر زن و کودک به شهادت رسیدند، چه طور می خواهید پاسخ بدهید؟ مردانگی کجاست؟ کل این جهاد کلمه است. حتی اگر حکام شما اجازه ندهند به فلسطین بیایید نباید سکوت کنید و از حرکت بایستید. به سمت مرزها بروید و اعتراض کنید. صدایتان بالا ببرید. یک ماه اعتصاب کنید. یک کار قهرمانانه با خودکار و جوهر انجام ندهید بلکه با جانتان انجام بدهید. این جغرافیا یک جغرافیا الهام بخش است. هزاران داستان و ده ها هزار شعر میتوان از آن نوشت. تاریخ این قهرمانی ها را ثبت خواهد نمود.
نماینده حماس در ایران اضافه کرد: فلسطین از قبله اول مسلمانان و مقدسات مسلمانان ومسیحیان و امنیت جمعی امت دفاع می کند.
وی افزود: عملیات طوفان الاقصی چند نتیجه مهم داشت. پیروزی نسبی بر دشمن صهیون، خسارت دیدن این رژیم کودک کش که برای نخستین بار از تجار پول قرض گرفته از نتیجه های این نبرد است. صهیونیست ها دوچیز را نمی توانند تحمل کنند. یکی جنگ طولانی مدت و دیگری خسارت دبدن است. ما از ۲۷ نوامبر نبرد زمینی را آغاز کردیم و در این مدت سربازان زیادی از صهیونیست به هلاکت رساندیم.
قدومی اظهار داشت: امروز دیپلماسی حماس حکیمانه شده است. دیپلمات های حماس هر روز در یک کشور هستند در صورتی که دبپلمات های صهیونیستی حتی نمی توانند خارج بشوند.
نماینده مردم حماس در ایران اضافه کرد: قهرمانان این نبرد شما نویسندگان و ادیبان هستید. حقیقت را منتقل کنید که نابودی صهیونیستی نزدیک است. پیروزی به ما اهدا نمی شود بلکه گرفته می شود. در این راه قربانی و شهدا دادیم و نور پیروزی می درخشد. از نویسندگان و ادبا برای این گردهمایی تشکر می کنم. این طوفان با بهار پیروزی از بحر تا نهر تمام می شود.

1402/08/27
23:59:58
5.0 / 5
90
تگهای خبر: اهدا , تولید , رسانه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است