روایتی از شهر در نمایشگاه گذر

روایتی از شهر در نمایشگاه گذر به گزارش کادو دونی، اصفهان نگارخانه صفوی اصفهان با ورود به دنیای نقاشی های آب رنگ، نمایشگاهی را برپا کرده که «گذر» نام دارد و در واقع گذری است به موضوعات شهری و بناهای تاریخی و مدرن که توسط دو بانوی نقاش تصویر شده اند.مرجان حسینی یکی از هنرمندانی است که نقاشی های وی نمایشگاه گذر عرضه شده است، او دراین باره به ایسنا اظهار داشت: انتخاب نام «گذر» برای این نمایشگاهِ نقاشی به دلیل سنخیت با فرم و مکان نمایشگاه انجام شده است. این مجموعه که به نقاشی های شخصی من و خانم رعنا شرفی اختصاص دارد اغلب بر مبنای موضوعات فضای شهری بخصوص در غرب نقاشی شده اند؛ البته برخی آثار هم الهام گرفته از فضای شهری ایران است و برخی نقاشی ها هم با موضوعات ذوقیِ دیگری همچون طبیعت ترسیم شده اند.

او تاکید کرد: بخش عمده ای از نقاشی های خانم رعنا شرفی در این نمایشگاه به صورت اورجینال و خلق خودشان است که علاوه بر آبرنگ بر رنگ و روغن و نقاشی با پاستل هم تسلط دارند و سابقه برگزاری نمایشگاه را هم داشته اند؛ از سویی دیگر بیشترِ نقاشی های من در نمایشگاه گذر، بر مبنای کپی از آثار هنرمندان خارجی تصویرشده است.

این هنرمند جوان که مقطع کارشناسی نقاشی را در دانشگاه یزد گذرانده و پیش ازاین هم در نمایشگاه هایی در این شهر حضورداشته است، اظهار داشت: حدود ۲۷ اثر در این نمایشگاه به نمایش درآمده که ۱۲ اثر متعلق به من و ۱۵ اثر هم هنر دست خانم رعنا شرفی است.حسینی با تاکید بر این که او و رعنا شرفی، هنر نقاشی آبرنگ را نزد نیلوفر نریمانی آموخته اند، به نام آثار عرضه شده در این نمایشگاه هم چنین اشاه کرد: نقاشی های شهریِ من با نامهای قرمز، ترافیک، چتر قرمز، کلبه، میدان نقش جهان و ساختمان تاریک به نمایش درآمده است و گذر، خواجو، سعدی، قرار و میدان هم عناوین برخی از آثار خانم شرفی هستند؛ هر یک از این نام ها هم به محتوای آثار اشاره دارد.

او که بر دیگر سبک های هنری در نقاشی هم تسلطی دارد، اظهار نمود: همه آثار عرضه شده در نمایشگاه گذر با استفاده از تکنیک آبرنگ و بر مقوای هانیموله و وینزور ترسیم شده است. چیدمان هم به این صورت است که آثاری که در کنارهم یا روبه روی هم قرار گرفته اند با یکدیگر ارتباط معنایی داشته باشند.به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، در بخشی از بیانیه نمایشگاه نقاشی «گذر» آمده است: «هر صفحه‌ی سفید پذیرای تمام روزهای سیاه وسفید زندگی است و هر قلم طنین انداز رنگی تازه به روح و تن و نویددهنده‌ی یک پایان خوش. من در تلاشم که تمام آن چه توانایی خلق کردنش را داشته باشم با شما سهیم شوم، اول راه است و مسیر بی پایان.»

علاقه مندان می توانند برای تماشای نقاشی های نمایشگاه «گذر» تا ۳۱ خردادماه از ساعت ۱۶تا ۲۰ بعدازظهر به نگارخانه صفوی، واقع در اصفهان، خیابان خاقانی، جنب کوچه شماره ۳۱ رجوع کنند.
1402/03/29
13:03:19
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است