روزشمار نمایشگاه كتاب تهران، ۱۱

نمایشگاه کتاب به ایستگاه پایانی رسید

نمایشگاه کتاب به ایستگاه پایانی رسید به گزارش کادو دونی، برخی از ناشران در روز پایانی تخفیف های نامتعارف ۳۰ درصد و ۵۰ درصد بر روی کتب خود قرار داده بودند تا با بار کمتری به محل کار خود بازگردند.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، نمایشگاه کتاب روز گذشته شنبه ۳۰ اردیبهشت در یازدهمین روز به ایستگاه پایانی خود رسید و پرونده سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بسته شد.
اگرچه در روز پایانی جمعیت قابل توجهی همچنان در مصلی امام خمینی (ره) و بازدید از غرفه ها حضور داشتند اما از نیمه های روز غرفه ها یکی بعد از دیگری مشغول جمع آوری وسایل خود بودند.
حالا این کتاب ها بودند که باردیگر به میان جعبه ها و قفسه دفاتر ناشران بازمی گشتند تا بلکه در فرصت دیگری به آنها توجه گردد و از میان قفسه به دست مخاطب برسند.
بسیاری از ناشران هم در روز پایانی تخفیف های نامتعارف ۳۰ درصد و ۵۰ درصد بر روی کتب خود قرار داده بودند تا با بار کمتری به محل کار خود بازگردند.
روز دهم و در آغاز کار سردار حسین اشتری مشاور عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از نمایشگاه کتاب بازدید کرد؛ اما به غیر از او کمیته میزبانی از میهمانان ویژه هم روز آرامی را پشت سر گذاشت.
به گفته علی رمضانی تا ساعت ۲۱ روز جمعه ۲۹ اردیبهشت مجموع فروش در قسمت حضوری ۲۲۵ میلیارد تومان بوده است که از این میزان ۱۶۰ میلیارد تومان در ارتباط با کارتخوان های رسمی و ۶۵ میلیارد تومان به خرید نقدی و کارت به کارت متعلق می باشد. در قسمت مجازی هم مجموع فروش ۱۱۴ میلیارد تومان است که از این میزان ۹۵ میلیارد تومان سهم ناشران و ۱۹ میلیارد تومان سهم کتابفروشان است. بدین سان نمایشگاه تا پایان روز جمعه ۳۳۹ میلیارد تومان فروش را ثبت نمود. در قسمت مجازی هم بیشتر از یک میلیون نسخه کتاب خریداری شد.
نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در روز پایانی خود میزبان تصاویر یادگاری غرفه داران، تصویرگران، شبکه های رادیویی و تلویزیونی و خبرنگاران برای روایت ده روز فعالیت پر فشار و خستگی پذیر بود؛ و تقریبا میتوان گفت گوشه و کنار نمایشگاه علاوه بر جمع آوری لوازم غرفه ها و بخش های مختلف به محلی برای دیده بوسی و در آغوش گرفتن ها تبدیل گشته بود.
البته برخی از ناشران خوش ذوق هم با کیک و برگزاری مراسم کوچکی از فعالیت کارکنان خود در این چند روز قدردانی کردند.
با رسیدن به نیمه های روز هم باآنکه راهروها و غرفه ها پر از جمعیت بود، اما کم کم چراغ ها خاموش می شدند، غرفه های غذایی هم در قسمت بیرونی مصلی امام خمینی (ره) چوب حراج به غذاهای باقیمانده زده بودند.
مراسم اختتامیه هم مانند مراسم افتتاحیه به صورت مردمی همراه با آتش بازی و پخش سرود در حیاط شبستان مصلی امام خمینی (ره) برگزار گردید.
به این ترتیب سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به پایان رسید اما بیایید دعا نماییم سال دیگر در بهار کتاب ایران خبری از ناشران کپی کار در این رویداد نباشد.منبع:

1402/02/31
12:14:09
5.0 / 5
260
تگهای خبر: تصویر , خرید , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است