یك هفته با كتاب؛

مرور اخبار کتاب و ادبیات در نخستین هفته 1402

مرور اخبار کتاب و ادبیات در نخستین هفته 1402 کادو دونی: در نخستین هفته از سال جدید به مرور اخبار مهم حوزه کتاب و ادبیات پرداخته ایم.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: در نخستین هفته از سال جدید به مرور پنج خبر مهم در زمینه کتاب و ادبیات پرداخته ایم که درگذشت نویسنده شیلیایی، فعالیت کتابخانه های عمومی همچون رویدادهای مهم این هفته بوده است.
همچنین برگزاری نخستین جشنواره کشوری شعر عشاق و شروع پویش کتابخوانی شارژ از دیگر اخبار مهمی بود که در ادامه به آن پرداخته ایم.
مشروح این گزارش را در ادامه می خوانید:
درگذشت نویسنده شیلیایی
خورخه ادواردز نویسنده شیلیایی برنده جایزه سروانتس در ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.
وی رمان نویس تحسین شده ای بود که سال ۱۹۹۴ جایزه ملی ادبیات شیلی و سال ۱۹۹۹ جایزه معتبر سروانتس اسپانیا را دریافت کرده بود.
علاوه بر دستاوردهای ادبی وی بعنوان یک چهره دانشگاهی در آمریکا تدریس کرده بود و از دیپلمات های قدیمی بود که در کوبا و فرانسه خدمت کرده بود و بعنوان یک مقاله نویس با روزنامه های بین المللی همکاری داشت.
فعالیت ۲۵ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری
عباس باباخانیان مدیر امور کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از فعالیت ۲۵ کتابخانه منتخب این سازمان در تعطیلات نوروزی آگاهی داد و اظهار داشت: با عنایت به درخواست شهروندان، ۷ کتابخانه سازمان بصورت پهنه ای از سوم لغایت یازدهم فروردین ماه، همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۷ در خدمت شهروندان و علاقه مندان است.
وی اضافه کرد: ۱۸ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز از پنجم لغایت دهم فروردین ماه از ساعت ۸ تا ۱۷ در سطح شهر تهران، میزبان مخاطبان هستند.
برگزاری نخستین جشنواره کشوری شعر عشاق
اولین جشنواره کشوری شعر قصه عشاق توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری بنیاد شهید و جهاد دانشگاهی برگزار می گردد.
ناصر پروانی دبیر این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره میان دانشجویان، اعضا هیأت علمی و کارکنان دانشگاه سراسر کشور برگزار می گردد که در دو موضوع شعر آزاد و شعر مقاومت و پایداری پذیرای آثار علاقه مندان است.
فعالیت ۱۵۵ کتابخانه عمومی در روزهای نوروز
با اعلام نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف خدمات رسانی و افزایش رضایت مندی مراجعان و مخاطبان کتابخانه ها در این تعطیلات نوروزی با برنامه ریزی های انجام شده قسمتی از کتابخانه های عمومی در این ایام نسبت به ارائه ی خدمت اقدام می کنند.
بر این اساس ۱۵۵ کتابخانه عمومی در سراسر کشور طی روزهای ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، یکم تا پنجم و یازدهم تا چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۲ آماده ارائه تمامی خدمات کتابخانه ای به اعضا و سایر علاقه مندان به کتابخوانی خواهند بود.
آغاز پویش کتابخوانی کتاب شارژ
همزمان با ماه پر نور و برکت رمضان هفتمین پویش کتابخوانی کتاب شارژ کار خودرا شروع کرد.
این دوره از پویش که با همکاری مرکز رسانه ای شیرازه و انتشارات ایمان ماندگار از سوم فروردین برگزار می شود، این دفعه کتابی اخلاقی را ره توشه عاشقان این ماه قرار داده است. کتاب «رهنمای طریق» مشتمل بر ۵۸۰ سوال از آیت الله محمدعلی جاودان و پاسخ های ایشان درباره ی «زندگی بهتر» است.


منبع:

1402/01/04
14:17:14
5.0 / 5
211
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است