توسط انتشارات روایت فتح؛

رونمایی از هفت عنوان دفاع مقدسی

رونمایی از هفت عنوان دفاع مقدسی کادو دونی: آئین رونمایی و بازنمایی هفت عنوان کتاب تازه انتشار یافته همزمان با گرامیداشت هفته بسیج توسط انتشارات روایت فتح اجرا شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، آئین رونمایی و بازنمایی «فرزندان خمینی ۴» که شامل دو بخش مجزای رونمایی از هفت عنوان کتاب تازه انتشار یافته و بازنمایی از ۱۰ عنوان کتاب از تازه ترین کتاب های انتشارات روایت فتح به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، در روز یکشنبه ۶ آذرماه با حضور خانواده های معزز شهدا، نویسندگان و تعدادی از مدیران فرهنگی و هنری کشور در ساختمان اقشار سازمان بسیج مستضعفین اجرا شد.
در ابتدای مراسم، مهدی محمدخانی مدیر انتشارات روایت فتح ضمن خوشامدگویی به خانواده معزز شهدا و با گرامیداشت یاد و خاطر سید شهیدان اهل قلم و معرفی مختصر هریک از کتب مربوط به این مراسم با اشاره به ماموریت انتشارات روایت فتح اظهار داشت: چه زیبا بیان کرده است سید شهیدان اهل قلم که هرکس کشته شود از برای نگه داشتن دین و مال و اهل خود شهید است اما شهادت پایان راه نیست یقیناً شروع راه دیگری است. شروع یک ماموریت جدید برای آنان که ماندند. برای من، برای شما و برای ما، برای رساندن پیام عزت و آزادی به قلب جهان تشیع به آن سوی مرزها به اقصی الارض. ماموریت انتشارات روایت فتح در پس محاوره پیام آزادگی شناساندن مرام و مسلک و تفکر بزرگ مردانی چون شهدا و ایثارگران است، مردانی که بر سر عهدشان باخدا تا پای جان ماندند، مردانی که مظهر استقامت بودند و صلابت؛ مظهر ایمان بودند و نجابت.
در ادامه این مراسم یحیی نیازی، نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس و عضو شورای سیاستگذاری انتشارات روایت فتح با اشاره به وضعیت فعلی و نقش روایت فتح در این شرایط اظهار داشت: حوزه فرهنگ و اندیشه یک حوزه بسیار ظریفی است. شاید یکی از عناوینی که امروز مجموعه ای مثل روایت فتح، این یادگار باارزش شهید آوینی باید در نظر بگیرد تا بتواند نقش خودش را در زمینه فرهنگ ایفا و فلسفه وجودی و هویت اصلی خودش را حفظ و تقویت کند، توجه به کادر سازی و حفظ سرمایه انسانی است. این که برخی از بزرگواران و عزیزان تلاش می کنند تا آثار فاخری را تولید کنند سر جایش بسیار مغتنم و محترم است اما باید این دایره نیروی انسانی را وسعت ببخشید.
وی اضافه کرد: ما در جنگ نرم و جنگ شناختی هستیم، در جنگ ترکیبی، جنگ روایت ها و اراده ها و هرروز و هرلحظه در این ماجراها اتفاقات خاص خودش می افتد و اگر مجهز نباشیم و نیروی متخصص لازم را تربیت نکنیم نمی توانیم خیلی امیدوار باشیم پس در کنار کارهای فاخر و قابل تحسین و کارهای بزرگی که به انجام می رسد توجه به سرمایه انسانی را باید در دستور کار قرار داد درست مانند دوران دفاع مقدس که زیربنای تمامی کارها توجه به سرمایه های انسانی داخل کشور مانند شهید بروجردی، شهید باقری، شهید تهرانی مقدم بود. همان هایی که در کوران شدید دفاع مقدس آمدند و استعدادهایشان را به منصه ظهور گذاشتند و به رغم این که دوره های نظامی را نگذرانده بودند جزو نوابغ فرماندهی و هدایت میدان های نبرد شدند.
این نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس همین طور با اشاره به جریان ساز بودن و ماندن روایت فتح و هم چین ساری و جاری شدن تفکر بسیجی در اقدامات و تصمیمات نیز اظهار داشت: ما اگر به تفکر بسیجی برگردیم و به مانند روزهای دفاع مقدس و به مانند شهدای عزیزمان در محور مقاومت عمل نماییم به آسانی از همه این مسائلی که وجود دارد عبور خواهیم کرد. امروز روایت فتح یکی از مجموعه های موفقی است که درحال تلاش است، فلسفه وجودی روایت فتح علاوه بر روایت فتوحات انقلاب اسلامی روایت تمامی اندیشه دارانی است که دل درگرو تفکر بسیجی دارند و پیرو اندیشه ناب امام خمینی (ره) هستند. ازجمله کارهایی که روایت فتح همانند زمان شهید آوینی باید دنبال کند این است که به جریان سازی خود ادامه دهد و در یک نقطه توقف نکند، درست همانند روزهای ابتدایی اش که با طرحی نو جریان سازی کرد.
در این مراسم یاد و خاطره نخبه شهید سید فریدالدین معصومی از شهدای حادثه تروریستی شاه چراغ که با تجلیل از پدر بزرگوارشان گرامی داشته شد همین طور در ادامه مراسم و با حضور سردار عباس بایرامی رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، سردار دهقانی مدیرعامل مؤسسه رزمندگان اسلام، سردار علی ناظری معاون نشر و ادبیات دفاع مقدس سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج، کریم خوشمرام معاون هماهنگ کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح از خانواده معزز شهدا و نویسندگان و پژوهشگران کتاب های بخش بازنمایی تجلیل و ۷ عنوان کتاب (بوی شیرین فرهاد نوشته طاهره کوه کن، آوریل ۳۰۱۵ نوشته مریم شیدا، چهل روز انتظار نوشته مونس عبدی زاده، داوت نوشته زهرا سلحشور، بخور نخور نوشته محمد حسن زاده و آب برای ماهی هاست نوشته محسن عیوضی) رونمایی گردید.

1401/09/08
15:07:06
5.0 / 5
260
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است