مدیركل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران معرفی گردید

مدیركل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران معرفی گردید كادو دونی: مراسم تكریم مدیركل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران و معارفه مدیركل جدید با حضور نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار گردید.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز شنبه 28 بهمن ماه در مراسم تكریم مدیركل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران و معارفه مدیركل جدید، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: بنیاد دارای دو حوزه كاری اساسی در بخش های فرهنگی و معیشتی است كه در بخش فرهنگی تلاش این مجموعه در جهت استمرار و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت است زیرا این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) است و در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی سبب سربلندی، پیروزی و عزت همه ما شده است.
وی ادامه داد: زمانی كه از جانب مقام معظم رهبری بعنوان نماینده ایشان در بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شدم ایشان در سفارش های خود به بنده تاكید بسیار زیادی بر ضرورت رشد و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه داشتند و بنابراین ترویج و توسعه این فرهنگ برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، در همین راستا فعالیت های گوناگونی انجام شده است كه ازجمله آن ها می توان به تأسیس دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اشاره نمود كه هم اكنون عملكرد منسجم و مطلوبی در این زمینه دارد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به افزایش میزان آشنایی مردم با روز شهید اشاره نمود و اظهار داشت: با فعالیت های صورت گرفته در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شاهد افزایش آشنایی مردم با روز شهید از عدد یك و شش دهم درصد به حدود ۵۰ درصد بودیم. همینطور از دیگر فعالیت های انجام شده برای تكریم جامعه معزز ایثارگری انجام دیدارهای مستمر ریاست محترم جمهوری با این عزیزان بوده است كه تابحال 104 دیدار توسط ایشان با جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران انجام شده است.
معاون رییس جمهوری مبحث خدمات رسانی به ایثارگران را وظیفه عمده دیگر بنیاد دانست و اظهار داشت: عزیزان ایثارگر حق بسیار بزرگی بر گردن كشور و ملت ما دارند و همه ما باید تلاش نماییم كه به هر طریق ممكن به این عزیزان خدمات رسانی نماییم زیرا این كمترین كاری است كه می توان در مقابل فداكاری های آنان انجام داد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه اظهار داشت: از زمان حضور در بنیاد كوشیده ام از ظرفیت نیروهای موجود در خود مجموعه استفاده گردد و هم اكنون عمده فعالیت ها در بنیاد بر عهده خود نیروهای بنیاد است كه خیلی از آن ها هم از جامعه معزز ایثارگری هستند و خوشبختانه با اجرای این سیاست شاهد نتایج مثبتی بوده ایم.
حجت الاسلام شهیدی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در مجموعه مدیریتی بنیاد شهرستان های استان تهران و تهران بزرگ اظهار داشت: آقای صمیمی مدیركل سابق بنیاد تهران بزرگ بعنوان رییس فدراسیون جانبازان و معلولین انتخاب شدند و جانشین ایشان در این بنیاد آقای نصیری خواهند بود كه ضمن دارا بودن سوابق اجرایی قابل قبول در استان های مختلف شناخت خوبی هم نسبت به استان تهران و مجموعه ایثارگری آن دارند و از امروز بعنوان مدیركل بنیاد تهران بزرگ به انجام وظیفه می پردازند، برای جانشینی آقای نصیری هم بر مبنای سیاست استفاده از نیروهای داخلی بنیاد، آقای مرتضوی از امروز بعنوان مدیركل جدید بنیاد شهرستان های استان تهران معرفی می گردند.
در ادامه این مراسم نادر نصیری مدیركل سابق بنیاد شهرستان های استان تهران به عرضه بخشی از عملكردهای این بنیاد پرداخت و اظهار داشت: در حوزه كاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران بیش از 8 هزار و 800 شهید، حدود 25 هزار جانباز و 1400 آزاده دارای پرونده هستند.
وی اضافه كرد: در ارزیابی های مختلف صورت گرفته رتبه بنیاد این استان در بخش های مختلف تك رقمی شده است، همینطور از دیگر دستاوردهای این بنیاد می توان به كسب رتبه برتر استانی در جشنواره های شهید رجایی در بخش استانی در دو سال اخیر اشاره نمود.
در ادامه عبدالله مرتضوی مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران با اشاره به یكی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره بنیاد اظهار داشت: ایشان بنیاد شهید و امور ایثارگران را دستگاه عصمت و طهارت نامیده اند، بنابراین باید به گونه ای رفتار نماییم كه این مجموعه درخور این عنوان باشد و در همین راستا باید عوامل مختلف تأثیرگذار بر رشد و تعالی مجموعه را به خوبی بشناسیم.
در آخر این مراسم با اهدای لوح تقدیری از زحمات نادر نصیری بعنوان مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران تقدیر گردید و عبدالله مرتضوی بعنوان مدیركل جدید این اداره كل حكم خویش را از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی دریافت كرد.1396/11/28
14:25:35
5.0 / 5
4915
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است