فرمانده كل سپاه در جمع خبرنگاران:

اجازه شکل گیری هندسه تهدید را نمی دهیم

اجازه شکل گیری هندسه تهدید را نمی دهیم به گزارش کادو دونی، سرلشکر سلامی اظهار داشت: اجازه شکل گیری هندسه تهدید را نمی دهیم و حتما پیش از این که تهدیدی شکل بگیرد، اقداماتی را صورت می دهیم.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت شروع هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با اشاره به تهدیدات گفت: اصل اول این است که اگر جنگی اتفاق بیفتد، ما جنگ را با دفاع شروع می نماییم، ولی با تهاجم خاتمه می دهیم.

وی ادامه داد: اصل دیگر این است که اگر تهدیدی در شعاع امنیت ملی مان، شکل بگیرد، اجازه شکل گیری هندسه تهدید را نمی دهیم و حتما پیش از این که تهدیدی شکل بگیرد، اقداماتی را صورت می دهیم؛ البته شکل عملیاتی آنچه انجام می دهیم، قابل بیان نیست.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: همه آگاه هستند که ما تحمل نمی نماییم هیچ نطفه ای از تهدید در فضای پیرامونی کشور ما از طرف رژیم هایی که ذاتاً تهدید جمهوری اسلامی ایران هستند، مانند رژیم صهیونسیتی شکل بگیرد. صهیونیست ها این را می دانند و تا حدودی تحلیل و بررسی درستی از اراده و توانمندی های ما دارند.
وی افزود: آنها می دانند که ما اراده داریم و اهل عمل هستیم و می دانند که واکنش های ما به اقدامات خصمانه، جدی است؛ اما بیان جزییات این کار ممکن نیست؛ باید منتظر صحنه های عمل بمانیم تا چگونگی اقدامات ما آشکار شود.
وی اظهار داشت: پیشرفت های دفاعی و نظامی ما اصلاً با دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی قابل قیاس نیست؛ بطورمثال ما به عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شروع جنگ که چنین روزی بود با سلاح های بسیار سبک مانند تک تیرانداز و یا آرپی جی ۷ وارد عرصه جنگ شدیم، اما امروز موشک های قدر H و قدر F، رضوان، خیبرشکن، قاسم، صیاد، طبس سوم خرداد، ۳۰ خرداد و سلاح هایی که همه این ها دقیقاً در کشور ما توسط جوانان ایرانی بصورت خلاقانه تولید شده اند را در اختیار داریم و امروز به میزان غیرقابل شمارشی در دسترس سامانه های عملیاتی ما قرار دارند؛ همین طور در عرصه پهپادی در خطوط مقدم فناوری هستیم.
وی اشاره کرد: ما در گذشته هیچ چیزی به غیر از سلاح های سبک در اختیار نداشتیم، اما امروز توپخانه های دوربرد برای ما سلاح های سبک محسوب می شوند. موشک هایی مانند ۳۶۰ میلی متری مقدم، برای ما برد کوتاه شمرده می شود. موشکی هم مانند رضوان که یک موشک دقیق زن با سر جنگی بسیار قدرتمند است، برای ما یک موشک برد متوسط با برد هزار کیلومتری شمرده می شود.

فرمانده کل سپاه افزود: موشک رضوان، یک موشک پیشرفته بالستیک و نقطه زن است که با سرعت هشت برابر سرعت صوت وارد جو زمین می شود.

منبع:

1401/06/31
18:06:46
5.0 / 5
315
تگهای خبر: تولید , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است