در نشست هفتگی شهر كتاب؛

جلسه بحث و گفتگو در رابطه با دو ترجمه محمود حدادی برگزار می گردد

جلسه بحث و گفتگو در رابطه با دو ترجمه محمود حدادی برگزار می گردد به گزارش کادو دونی، نشست هفتگی شهر کتاب روز پانزدهم شهریور به بحث و گفتگو در رابطه با دو کتاب پریشانی های ترلس جوان و پریشانی های تُرلِس جوان با ترجمه محمود حدادی اختصاص دارد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، نشست هفتگی شهر کتاب روز سه شنبه پانزدهم شهریور با محوریت نقد و بررسی دو کتاب «پریشانی های ترلس جوان» و «پریشانی های تُرلِس جوان» اختصاص دارد که با حضور محمود حدادی مترجم این آثار برگزار می گردد.
«پریشانی های ترلس جوان» نوشته روبرت موزیل و «تصویر مادر در قاب جوانی» فریدریش کریستیان دلیوس اخیرا با ترجمه محمود حدادی توسط دو نشر نو و نشر افق انتشار یافته اند.
«پریشانی های تُرلِس جوان» نخستین اثر روبرت موزیل است که در سرآغازِ قرن پرفاجعه ی بیستم، در سال ۱۹۰۶ انتشار یافته است و از تجربه های دوران تازه جوانی او هم نشانی دارد. این رمان به شرح آزار و شکنجه حساب شده پسری دبیرستانی به دست هم کلاسی هایش می پردازد و موشکافانه نشان داده است که چگونه در پسِ پوسته نازکِ متانتِ مدنیِ آدم ها غرایزی موحش و قهرآلود و بدوی زبانه می کشد.
«تصویر مادر در قاب جوانی» نوشته دلیوس رمان کوتاهی در رابطه با یک زن جوان آلمانی در طول جنگ جهانی دوم است که در رم زندگی می کند در حالیکه شوهرش در ارتش نازی در شمال آفریقا مشغول خدمت است. او مقرر است بزودی زایمان کند و جدا از رمی ها زندگی ای منزوی و محدود داشته باشد تا وقتی که متوجه می شود شوهرش امکان دارد هیچگاه بازنگردد. علاقه مندان می توانند نشست یاد شده را روز سه شنبه ۱۵ شهریور از ساعت ۱۵ از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

1401/06/12
10:31:18
5.0 / 5
223
تگهای خبر: انتشار , تصویر , رمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است