راه اندازی چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا در ساترا

راه اندازی چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا در ساترا کادو دونی: آیین افتتاحیه ی چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا روز گذشته چهارشنبه (12 مردادماه) توسط سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر(ساترا) اجرا شد.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر(ساترا)، آیین افتتاحیه چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا روز گذشته چهارشنبه (۱۲ مردادماه) با حضور سعید مقیسه- رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر(ساترا) و برخی از مدیران این سازمان و فعالان بخش خصوصی در ساختمان مرکزی ساترا انجام شد.
بسته انگیزشی برای پشتیبانی از رسانه های صوت و تصویر فراگیر
سعید مقیسه در ابتدای این مراسم عنوان کرد: پشتیبانی از بخش خصوصی و رسانه های صوت و تصویر فراگیر را وظیفه خود می دانیم؛ ساترا برای پشتیبانی از رسانه های صوت و تصویر فراگیر که رتبه ارزشیابی خوبی کسب می کنند، بسته انگیزشی مناسبی با چهل مؤلفه پیش بینی کرده است که بنا داریم هرماه یکی از این مؤلفه ها را رونمایی نماییم.
وی ادامه داد: اهتمام داشتیم تا این بسته حمایتی برمبنای نیازهای صنعت تنظیم شود و همچون بندهای آن می توانم به ارائه محتوای رایگان انحصاری صدا و سیما به پلت فرم ها و صدور مجوز عرضه آنها برمبنای فروش تعرفه‌ی مصوب، امکان پخش محتوای انحصاری صدا و سیما با ایجاد افزونه اختصاصی، ارائه خدمات ممیزی رایگان و... اشاره کنم.
وی ادامه داد: قبل تر پلت فرم ها فقط اجازه قرار دادن لینک برنامه های تلویزیونی در سامانه خودرا داشتند که مشخص نبود، کاربر پس از کلیک روی لینک بار دیگر به سامانه مبداء مراجعه کند اما حالا امکان پخش محتوای انحصاری صدا و سیما با ایجاد افزونه اختصاصی فراهم گشته است.
رئیس ساترا با بیان این مساله که سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر تلاش دارد تا زنجیره ارزش آثار فرهنگی فعالان این بخش را هرمقدار که می تواند، گسترده کند، اشاره کرد: تعدادی از پلت فرم ها و تهیه کنندگان زمانی که اثری را تولید می کنند، دورنمای آنرا نیز مشخص می کنند، برای مثال در زمینه سینما، شرکت در جشنواره های خارجی و... را برای آینده اثر خود هدف گذاری می کنند، ما نیز تلاش می نماییم با ارائه فرصت هایی مانند پخش آثار در آنتن رسانه‌ی ملی پس از پخش در شبکه نمایش خانگی و... این زنجیره ارزش را گسترده تر نماییم.
مقیسه اشاره کرد: امروز دنیای رسانه، برمبنای محتوای تعاملی می چرخد اما ما در ایران در پاره ای از موارد نهایت تعاملی که بین مخاطب و اثر برقرار می نماییم، عدم پخش سریالی است که آمار پایین بیننده دارد؛ به زعم بنده سامانه های ویدئوی درخواستی در این عرصه وضعیت بهتری دارند و باید از این مزیت رقابتی در توسعه فعالیت خود استفاده بهینه ای کنند.
ایشان سپس عنوان کرد: امکان دیگری که ما می توانیم در ساترا برای رسانه های صوت و تصویر فراگیر فراهم نماییم، ارائه خدمات مشاوره ای برمبنای تحلیل های بر لحظه ای است که سازمان از وضعیت جامعه دارد تا کمکی به توسعه کسب وکارها باشد.
رئیس ساترا در آخر به موضوع امتیازدهی ساترا به رسانه ها پرداخت و اشاره کرد: حالا امتیاز هر رسانه ای که مجوز فعالیت اش از طرف ساترا صادر می شود، در شروع پروسه نظارت، برابر با ۵۰ است است. پس از شروع فعالیت برمبنای اقدامات مثبت یا منفی که انجام می دهد، امتیازش به کمتر از ۵۰ کاهش یا به سمت ۱۰۰ افزایش می یابد و این امتیاز، مبنای ارائه خدمات حمایتی از طرف ساترا به رسانه های صوت و تصویر فراگیر است.
در ادامه نمایندگان رسانه های حاضر در این مراسم پس از معرفی خود نقطه نظرات شان را مطرح نمودند.
ساترا حامی تولید محتوای مناسب
در آخر مراسم، محمد حسام پور- معاون پایش و نظارت ساترا درباب تولید محتوا عنوان کرد: درباره حوزه تولید محتوا باید تاکید کنم که ساترا به عنوان نهاد تنظیم گر این حوزه، حامی تولید محتوای مناسب در امتداد تامین نیازهای خانواده ها است.
او در آخر سخنانش اظهار داشت: مدیران بخش خصوصی طی دوره آموزشی که امروز آیین افتتاحیه آن برگزار شد، بنا است که ضمن آشنایی با مدیران مجموعه و تعامل با آنها با نحوه آماده سازی محتوای مناسب تولیدی و تأمینی خارجی نیز آشنا گردند. سیاست های کلی درباره محتوای تولیدی مشخص است، این فرصت نیز وجود دارد که طی تعاملات اداری که برقرار می شود، طرفین به همکاریهای مشترک برسند و آثاری بر این اساس تولید کنند.
منبع:

1401/05/13
13:28:16
5.0 / 5
44
تگهای خبر: آموزش , تصویر , تولید , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است