شحنه تبار مطرح كرد؛

ناشران سود خودرا در حواله کاغذ می بینند

ناشران سود خودرا در حواله کاغذ می بینند به گزارش کادو دونی مدیر انتشارات شمع و مه اظهار داشت: ناشران تصور می کنند با گرفتن حواله کاغذ می توانند سود کنند در صورتیکه اگر شرایطی فراهم گردد که آژانس های ادبی قدرت بگیرند، اوضاع نشر دگرگون خواهد شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، برنامه گفتگوی فرهنگی در گفتگو با افشین شحنه تبار مدیر و موسس انتشارات شمع و مه در ایران و انتشارات Candle and fog در انگلستان با موضوع کتاب های ایرانی، مهاجران بی پناه و فعالیت آژانس های ادبی در سالهای اخیر از آنتن رادیو گفتگو پخش گردید.
شحنه تبار در این برنامه با اعلان اینکه آژانس ادبی واسطی بین فرهنگ و زبان های مختلف در صنعت نشر است اظهار داشت: این کار در دنیا نوپاست و در دنیا حدود یک قرن است که وجود دارد. در کار نشر به سبب ریسک بالا و فضای مه آلود، برای کار در زمینه بین الملل باید شرایط متفاوتی همراه باشد و بنا بر این است که کسانی که وارد این حوزه شدند، موفقیت حاصل نکرده اند.
وی اضافه کرد: اگر شرایطی فراهم گردد که آژانس های ادبی قدرت بگیرند، اوضاع نشر دگرگون خواهد شد چونکه وجود آژانس ها بسیار باارزش است و همه باید برای ماندگاری آنها تلاش کنند. در ایران، ارتباطی بین سینما و ادبیات وجود ندارد در صورتیکه یکی از نقش های بزرگ آژانس های ادبی در دنیا ارتباط با سینما برای طراحی کارهای اقتباسی است و پس این آژانس ها نقش پر رنگی در دنیا دارند و بسیار درآمدزا هستند و پس اگر در داخل این آژانس ها تقویت شوند به رشد صنعت نشر کمک می شود اما حتی در دولت فعلی نیز برنامه خاصی در این عرصه دیده نمی گردد و راه دولت قبلی پیش گرفته شده است.
مدیر انتشارات شمع و مه در ادامه اظهار داشت: حمایت دولت از خانواده نشر در گرو مدیریت شجاع و تحول در برنامه ها است. یک وزیر شجاع باید باشد تا مشکل را حل کند؛ مشکل آنجایی است که ناشران تصور می کنند با گرفتن حواله کاغذ می توانند سود کنند در صورتیکه می توان از مرزها بیرون رفت و نشر را جهانی کرد و در این صورت صنعت نشر جان خواهد گرفت.
شحنه تبار در آخر اظهار داشت: ظرف مدت ۲ سال فرهنگ و ادب فارسی می تواند در بستر آژانس ادبی به دنیا منتقل شود. پیش از هر چیزی ناشر باید برای تفکر جهانی فکر کند و دید خودرا از میدان انقلاب به تمام دنیا ببرد و بجای کمیت به دنبال کیفیت آثار باشد چونکه نویسندگان و ادبیات معاصر بسیار غنی داریم؛ اصلا نباید به دولت فکر کرد.


منبع:

1400/10/26
12:24:50
5.0 / 5
281
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , سینما , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است