كتاب مردان آب، مردان آهن رونمایی شد

امیر ایرانی: نیروی دریایی همانند دفاع مقدس از شاهرگ های اقتصادی دفاع می کند

امیر ایرانی: نیروی دریایی همانند دفاع مقدس از شاهرگ های اقتصادی دفاع می کند به گزارش کادو دونی فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: این نیرو در امتداد انجام وظایفش در دفاع از تمامیت ارضی ایران، همان مسیر دوران دفاع مقدس را دنبال می کند و از شاهرگ های اقتصادی کشور دفاع می کند


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا هم زمان با برگزاری سیصدوسی اُمین شب خاطره، امروز پنجشنبه ۴ آذرماه، کتاب «مردان آب، مردان آهن» شامل خاطرات تکاوران اردبیلی نیروی دریایی ارتش نوشته شاهد مجتهدزاده اردبیلی نیز در سالن سوره حوزه هنری رونمایی گردید.
دراین مراسم، امیر شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس بخصوص شهدای نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: نیروی دریایی در جهت انجام رسالتش بعد از شروع جنگ تحمیلی عراق مقابل ایران، در کمترین زمان ممکن یک دست دشمن را در دریا قطع کرد تا دشمن نتواند عرض اندام کند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان قسم خورده ایران اسلامی در جهت حمایت همه جانبه از رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی، شناورهایی برای دشمن بعثی ساخته بودند اما دلاوران نیروی دریایی ارتش با از بین توان نیروی دریایی ارتش رژیم بعث عراق موجب شدند این شناورها حتی به دریای سرخ هم نرسند چه رسد به این که از تنگه هرمز عبور کنند و یا با نیروی دریایی ایران روبرو شوند.
امیر ایرانی افزود: نیروی دریایی ارتش امروزه هم در جهت انجام وظایفش در دفاع از تمامیت ارضی ایران، همان مسیر دوران دفاع مقدس را دنبال می کند و از شاهرگ های اقتصادی کشور دفاع می کند و در این راستا هفتاد و نهمین ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش در دریاها درحال اسکورت کشتی های تجاری و نفتکش های کشورمان است تا هدف مثلت شوم دشمنان یعنی «تحریم، تهدید و توطئه» دشمنان را ناکام کند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگر سخنانش اظهار داشت: ما در نیروی دریایی آن سیلی را که باید به دشمن بزنیم، می زنیم تا نتوانند هیچگونه عمل نابخردانه ای را انجام بدهند. البته فعلا عقل شان سر جایش است و جرأت هیچ حرکتی را مقابل منافع کشورمان ندارند.
امیر ایرانی خاطرنشان کرد: پیام تک تک ایرانی ها، تلاش در جهت صلح دوستی است و آسایش همه مردم با اولویت مردم ایران اسلامی است.
کتاب «مردان آب، مردان آهن» شامل مصاحبه هایی است که شاهد مجتهدزاده اردبیلی مؤلف کتاب، با ۱۱ تن از تکاوران اردبیلی نیروی دریایی ارتش، همچون ناخدا یکم بازنشسته هوشنگ صمدی کلخوران، ناخدا احد مردآزاد، ناوسروان موسی قربانی، ناوسروان حمید خدابخش، رحمت حسن زاده، علی یزدان خواه، علی ابراهیمی نیاری، حیدر حاجعلی زاده نیاری، جعفر رحمانی، فرهنگ آذین و شادروان جابر چاوشلو که با فرماندهی ناخدا صمدی در فتح خرمشهر نقش داشتند، انجام داده است.
نویسنده در بخش شهدا نیز خاطرات هم رزمان و خانواده شهدای گرانقدر دریادار دوم شهید عسگر محتاج، جاویدالاثر دریادار دوم کاظم نظافت، جاویدالاثر ناوسروان حسن اعتباریان، جاویدالاثر ناوسروان منوچهر عباسی، ناوسروان غلامحسین ملک پور و ناوسروان مشیت الله معصومی را به نگارش درآورده است.
کتاب «مردان آب، مردان آهن» خاطرات تکاوران و شهدای نیروی دریایی استان اردبیل با مقدمه «ناخدا یکم بازنشسته هوشنگ صمدی کلخوران» است که توسط حوزه هنری اردبیل ساخته شده و از طرف انتشارات سوره مهر، در ۱۵۲ صفحه و قطع رقعی در سال ۱۴۰۰ به قیمت ۳۵۰۰۰ هزار تومان چاپ شده است.
این شب خاطره میزبان روایت رزم نیروی دریایی ارتش بود. در این شب خاطره که با حضور امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش برگزار شد، امیر ناصر سرنوشت و جناب سلیمان محبوبی از شجاعت و دلاوری های ارتشیان روایت گری کردند.
در انتها این مراسم از خانواده های چند نفر از شهیدان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر گردید.
منبع:

1400/09/04
20:57:19
5.0 / 5
21
تگهای خبر: انتشار , جشن , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است