توسط دبیرخانه رویداد؛

مهلت شرکت و جوایز جشنواره کتابخوانی رضوی افزایش پیدا کرد

مهلت شرکت و جوایز جشنواره کتابخوانی رضوی افزایش پیدا کرد به دنبال تمدید مهلت شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، جوایز این دوره در سه سطح کتابخانه ای، شهرستانی و ملی افزوده شد.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به دنبال تمدید مهلت اولیه شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، جوایز این دوره افزایش پیدا کرد.
در نظر گرفتن سه سطح جایزه به ازای مشارکت کنندگان (کتابخانه ای و شهرستانی و ملی) در این دوره تعداد و مبلغ جوایز را نسبت به سنوات قبل به میزان رشد دو برابری رساند. به طوریکه که در بخش ملی ۱۵۶ جایزه، در بخش کتابخانه ای به ازای هر کتابخانه حداکثر ۲۰، حداقل ۴ جایزه و در بخش شهرستانی ۲ جایزه برای هر خانواده پیش بینی شد. بر این اساس، در این دوره برای گروه سنی خردسال سهمیه ای جدا در نظر گرفته شد. در سطح کتابخانه ای، در بخش فردی در هر کتابخانه تعداد ۸ سهمیه جایزه به گروه سنی خردسال و کودک تعلق می گیرد و در هر رشته به ۲ برگزیده یک میلیون ریال اهدا خواهد شد. ۶ سهیمه به بخش نوجوان تعلق می گیرد و در هر رشته ۱ میلیون و پانصد هزار ریال به نفرات برگزیده اهدا می شود. همین طور ۶ سهمیه ویژه بخش جوان و بزرگسال است و به برگزیدگان رشته های پویش کتابخوان، داستان کوتاه، قصه گویی و شعرسرایی ۲ میلیون ریال، به برگزیده بخش چهارگزینه ای ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و به برگزیده بخش تولید آثار هنری ۳ میلیون ریال تعلق می گیرد. لازم به ذکر است در این بخش حداقل جایزه هر کتابخانه ۴ عدد بوده و افراد با کسب نمره بالای ۱۸ در اولویت قرعه کشی قرار می گیرند.
در سطح شهرستانی، با انجام قرعه کشی در بخش خانوادگی با شرط کسب نمره میانگین ۱۸ به بالا، در هر شهرستان به دو خانواده جایزه تعلق می گیرد. به خانواده های دو نفره جایزه ۳ میلیون ریالی، به خانواده سه نفره جایزه ۶ میلیون ریالی، به خانواده های چهارنفره جایزه ۹ میلیون ریالی و به خانواده های بیش از ۵ نفر ۱۲ میلیون ریال تعلق می گیرد.
در سطح ملی، در بخش فردی از ۸ برگزیده در هر رشته، در بخش خانوادگی از ۸ خانواده، در دو رشته اختصاصی مروجان فرهنگ رضوی(ویژه کتابداران) از ۱۲ نفر و منابع برتر(ویژه ناشران) از ۸ نفر (مجموعا ۱۵۶ نفر) با اهدای لوح سپاس و جوایز نقدی تقدیر خواهد شد. بر این اساس ۳۲ سهمیه به بخش خردسال و کودک اختصاص دارد؛ به برگزیدگان بخش خردسال در هر رشته ۵ میلیون ریال و به برگزیدگان بخش کودک در رشته نقاشی ۷ میلیون ریال و در رشته پویش کتابخوان مجازی ۶ میلیون ریال تعلق می گیرد. ۴۸ سهمیه به بخش نوجوان اختصاص دارد؛ به برگزیدگان رشته های نقاشی، قصه گویی، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم ۸ میلیون ریال، به برگزیدگان رشته پویش کتابخوان ۷ میلیون ریال و به برگزیدگان رشته چهارگزینه ای ۶ میلیون ریال تعلق می گیرد. ۴۸ سهمیه به بخش جوان و بزرگسال اختصاص دارد؛ به برگزیدگان رشته پویش کتابخوان ۸ میلیون ریال، به برگزیدگان رشته های داستان کوتاه، قصه گویی و شعرسرایی ۹ میلیون ریال، به برگزیدگان رشته چهارگزینه ای ۷ میلیون ریال و به برگزیدگان رشته تولید آثار هنری ۱۰ میلیون ریال تعلق می گیرد. ۸ سهمیه به بخش خانوادگی اختصاص دارد و بر این اساس به خانواده های دو نفره جایزه ۱۵ میلیون ریالی، به خانواده های سه نفره جایزه ۲۰ میلیون ریالی، به خانواده چهارنفره جایزه ۲۵ میلیون ریالی و به خانواده های بیش از ۵ نفر جایزه ۳۰ میلیون ریالی تعلق می گیرد. همین طور ۱۲ سهمیه به بخش مروجان فرهنگ رضوی(ویژه کتابداران) اختصاص دارد و به برگزیدگان جایزه ۱۲ میلیون ریالی تعلق می گیرد. در نهایت جایزه بخش منابع برتر ویژه ناشران اهدای لوح سپاس و خرید کتاب در صورت تأیید خواهد بود.
یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا مقابل السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در امتداد اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر در رابطه با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، با انتشار فراخوانی از ۲۲ خرداد ماه همزمان با شروع دهه کرامت آغاز به فعالیت نموده است. باتوجه به پیگیری های صورت گرفته از طرف ادارات کل استانی نهاد کتابخانه ها در خصوص درخواست تمدید مدت زمان شرکت در جشنواره و باتوجه به شرایط بیماری کرونا در جامعه، تماسهای متقاضیان و مجریان استانی و بازگشایی کتابخانه ها، مدارس و...، با تصمیم شورای سیاستگذاری، مهلت ثبت نام و شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۳۰ آذر تمدید گردید.


منبع:

1400/09/03
14:24:43
5.0 / 5
39
تگهای خبر: انتشار , اهدا , تولید , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است