برای انتخاب برترین آثار در زمینه فرهنگ نویسی؛

اولین جایزه علی اکبر دهخدا فراخوان داد

اولین جایزه علی اکبر دهخدا فراخوان داد به گزارش کادو دونی اولین جایزه علی اکبر دهخدا برای انتخاب برترین آثار در زمینه فرهنگ نویسی فراخوان داد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، موسسه پژوهشی میراث مکتوب فراخوان اولین دوره جایزه علی اکبر دهخدا را منتشر نمود.
حسن انوری، دبیر علمی این جایزه اظهار داشت: بر مبنای مصوبه هیات امنا مقرر شد این جایزه در سالروز بزرگداشت علامه دهخدا در اسفندماه هر سال، بر مبنای آئین نامه به آثار منتخب تعلق گیرد و در اولین دوره، این جایزه به کتاب های منتشرشده در زمینه فرهنگ نویسی تعلق خواهد گرفت.
انوری اعضای هیات علمی این جایزه را به این شرح اعلام نمود: تقی پورنامداریان، علی اشرف صادقی، علی رواقی، رسول شایسته، ژاله آموزگار و محمود بی جن خان.
اکرم سلطانی، دبیر اجرایی این جایزه هم در مورد شرایط شرکت آثار در این دوره اظهار داشت: آثار باید فرهنگ لغت یا واژه نامه باشند و به صورت کتاب و در بازه زمانی ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ انتشار یافته باشند. همینطور جهت شرکت در این دوره، لازم است مولفان دو نسخه فیزیکی از اثر خویش را همراه با فایل PDF آنرا تا تاریخ ۱۰/‏۱۰/‏۱۴۰۰‬ به دفتر دبیرخانه جایزه به نشانی: تهران، خیابان ولی عصر (عج)، بالاتر از پارک وی، بین پسیان و باغ فردوس، موقوفات دکترافشار، پلاک ۳۰۱۱، کد پستی ۱۹۶۱۷۳۳۱۱۴، مؤسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران ارسال نمایند یا به صورت حضوری تحویل دهند.
جایزه علی اکبر دهخدا به پیشنهاد محمدرضا شفیعی کدکنی و تصویب شورای مؤسسه لغت نامه دهخدا برای ارج نهادن به شخصیت تأثیرگذار علامه علی اکبر دهخدا و تکریم کسانی که همچنان خدمت گزار زبان فارسی هستند و برای اعتلای زبان فارسی آثار ارزشمندی تألیف کرده اند، اهدا می شود.

1400/08/26
11:20:00
5.0 / 5
59
تگهای خبر: آموزش , انتشار , اهدا , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است