توسط انتشارات امیركبیر؛

شیخ فضل الله نوری و مشروطیت در هفتمین پله نشر ایستاد

شیخ فضل الله نوری و مشروطیت در هفتمین پله نشر ایستاد شیخ فضل الله نوری و مشروطیت: رویارویی دو اندیشه به چاپ هفتم رسید. باورهای فقهی و اصولی شیخ فضل الله درباره مشروطیت در این کتاب شرح و بررسی شده است.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی انتشارات امیرکبیر، چاپ هفتم کتاب «شیخ فضل الله نوری و مشروطیت: رویارویی دو اندیشه» نوشته مهدی انصاری، در ۴۶۶ صفحه و بهای ۹۵ هزار تومان منتشر و وارد بازار نشر شده است.
یکی از وقایع مهم تاریخ معاصر ایران، انقلاب مشروطیت شمرده می شود که تا حالا در باب آن، آثار و مکتوبات زیادی تالیف شده اما این میان، نقش مخالفان و موافقان آن همیشه مورد بحث بوده است. یکی از این شخصیت ها که از روحانیان برجسته شیعه نیز بود، شیخ فضل الله نوری است که نخست نقش تاثیرگذاری در پیروزی انقلاب مشروطه ایران داشت اما بعد از مدتی به یکی از مخالفان آن تبدیل شد. بنا بر این شیخ فضل الله نوری مخالفان و موافقان جدی دارد؛ عده ای او را فردی می دانند که به شریعت توجه داشت و به خاطر دین به مخالفت با مشی مشروطه خواهان پرداخت.
در این کتاب علاوه بر بیان خط مشی فکری و نقش مؤثر شیخ فضل الله نوری در جنبش مشروطیت، باورهای فقهی و استنباط های اجتهادی و اصولی وی و دیگر مجتهدان هم عصرش در ایران و عراق درباره حاکمیت نظام جدید و مشروطیت در برخورد با شریعت، که بر آن اساس حرکت مشروعه خواهی پی ریزی شد، مرور می شود. همین طور به اندیشه ها و نظرات روشنفکران و مشروطه خواهان و خواسته های آنها در تجدید نظام سیاسی کشور و تعارض بین این دو جناح توجه شده است.

1400/08/18
21:09:34
5.0 / 5
130
تگهای خبر: انتشار , كتاب , معاصر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است