آخرین دستورالعمل های صادره از طرف دولت گرجستان درباب تردد اتباع ایرانی به این کشور

آخرین دستورالعمل های صادره از طرف دولت گرجستان درباب تردد اتباع ایرانی به این کشور کادو دونی: سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس پیرو سئوالات گوناگون ایرانیان سرمایه گذار و فعالان اقتصادی و فرهنگی و گردشگری، آخرین دستورالعمل های صادره را در پرتو آخرین رویه نامه و شرایط حادث از پاندمی کرونا جهت رعایت، به شرح زیر اعلام نمود.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه که توسط سفارت ایران در تفلیس انتشار یافته آمده است:
مفاد یادداشت شماره ۰۱/۲۷۶۸۸ مورخ ۱۴۰۰/۷/۱۵ وزارت امورخارجه گرجستان به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس:
بازگشت به یادداشت شماره ۹۲۲۹۸۳ مورخ ۱۴۰۰/۷/۱۵ احتراما اشعار می دارد که نمونه ارسالی گواهینامه واکسیناسیون کووید ۱۹ وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران دارای QR کد مورد تایید نهادهای ذیربط گرجستان قرار گرفت و همه اتباع ایرانی با داشتن گواهینامه مذکور می توانند به گرجستان سفر نمایند.
بر طبق این گزارش؛ وزارت امور خارجه گرجستان درجواب استفساریه سفارت ایران در تفلیس پیرامون ابهامات و سوالات مطروحه از طرف ایرانیان، دستورالعمل شماره ۰۱/۲۸۸۵۹ مورخ ۱۴۰۰/۷/۲۷ بعنوان ابلاغیه رسمی تسهیلات جدید برای تردد اتباع جمهوری اسلامی ایران به مبادی ورودی مختلف گرجستان را به شرح زیر منعکس کرده است:

اتباع همه کشور ها همچون اتباع جمهوری اسلامی ایران با گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد می توانند بطور آزاد وارد گرجستان شوند.

هنگام ورود از مرز هوایی باید گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد ارائه گردد. لکن هنگام ورود از مرز زمینی علاوه بر گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد، همراه داشتن تست منفی PCR با اعتبار ۷۲ ساعته جهت ارائه الزامی است.
فرزندان زیر ۱۰ سال هنگام ورود در کلیه مبادی ورودی گرجستان از ارائه تست منفی PCR با اعتبار ۷۲ ساعته معاف می گردند.
فرزندان بالای ۱۰ سال که همراه با خانواده/والدین خود سفر می کنند، هنگام ورود به گرجستان باید گواهینامه واکسیناسیون دارای QR کد و یا تست منفی PCR با اعتبار ۷۲ ساعته را ارائه نمایند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران درتفلیس اعلام می دارد برابر هماهنگیهای به عمل آمده با تمامی ارگانها و وزارتخانه های ذیربط ( شامل: وزارت میراث فرهنگی وگردشگری وصنایع دستی، سازمان هواپیمایی کشور و وزارت راه ومسکن ) بمنظور رعایت مقررات گرجستان، حفظ شئونات و کرامت ایرانیان در مبادی ورودی به گرجستان و به صفر رسانیدن ریجکت های در مبادی ورودی، مقرر شده است تمامی مدیران آژانسهای گردشگری و ایرلاین ها و دفاتر شرکتهای ترابری زمینی، درخواست های خود در خصوص علاقه مندی به فعالیت در زمینه حمل و نقل هوایی و زمینی و گردشگری میان ایران و گرجستان را مستند به معرفی نامه از دفاتر مرکزی خود در ایران، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان تحویل نمایند تا بعد از بررسی هایی که متضمن واجد شرایط دانستن فعالیت ایشان خواهد بود، فعالیت خودرا شروع نمایند.
متعاقب آن نمایندگان آژانس های گردشگری و ایرلاینهای هوائی مجوزدار در تفلیس ضمن آشنایی کامل با بخشنامه های تهیه شده جهت تردد اتباع کشورمان مبتنی بر توافق نامه لغو روادید گردشگری میان دو کشور و ارائه تعهد جهت اجرای دستورالعمل های تدوین شده، رعایت مفاد توافق نامه از طرف اتباع دو کشور، و رویه نامه های جدید، می توانند فعالیت خودرا شروع نمایند.
کلیه متصدیان موسسات گردشگری وخطوط هوایی و شرکتهای حمل و نقل زمینی در تفلیس درخواست های خود جهت فعالیت را به همراه مجوز های معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی یا معاونت تجاری سازمان هواپیمایی کشور یا سازمان راهداری کل کشور که به ایشان اجازه فعالیت در دوره بعد از کرونا را داده است را جهت بررسی به ایمیل info@iran.ge ارسال نموده و تاییدیه رسید آنرا بوسیله شماره تلگرامی ۹۹۵۵۹۵۷۸۹۷۹۸+ دریافت نمایند.
منبع:

1400/08/03
21:53:25
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: آموزش , انتشار , اهدا , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است