با حضور در غرفه ایران انجام شد؛

ارزیابی معاون نمایشگاه مسکو از حضور ایران در این رویداد

ارزیابی معاون نمایشگاه مسکو از حضور ایران در این رویداد به گزارش کادو دونی سرگئی کای کین با منحصربه فردخواندن حضور ایران در سی وچهارمین نمایشگاه کتاب مسکو ابراز امیدواری کرد ایران و روسیه کار گسترده ای در حوزه کتاب انجام دهند.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در چهارمین روز از سی وچهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو، سرگئی کای کین معاون نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو) در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه حضور پیدا کرد و با حسین صفری معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران به گفتگو نشست.
کای کین در این دیدار حضور خانه کتاب و ادبیات ایران بعنوان نماینده صنعت نشر ایران در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو را منحصر به فرد دانست و اظهار داشت: آوردن تصویرگر و آژانس ادبی و همینطور تمهیداتی که در مورد حضور ناشران و چیدمان کتاب در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران اندیشیده اید خوب است. به واقع غرفه پرمخاطبی داشتید که موضوعات مختلف را دربرمی گرفت و علاقمند به فرهنگ ایران را به خود جذب می کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه شما رجوع کنندگان بسیاری هم داشتید، اضافه کرد: حضور ایران و برگزاری غرفه ملی جمهوری اسلامی در سی وچهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو منحصر به فرد بود. ما دوست داریم جدا از تفاهم نامه غرفه ای که با هم داریم، تفاهمنامه ای کلان در حوزه نویسندگان، ترجمه و برنامه های مختلف داشته باشیم. همینطور در طول سال هم به صورت مشترک وبینارهایی را برگزار نماییم.
معاون نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو در ادامه اظهار داشت: امیدوارم حال که مشترکات بسیاری بین دو کشور ایران و روسیه وجود دارد، بتوانیم کار گسترده ای را آغاز نماییم. ما علاقه مند هستیم تا تنوع فعالیت هایمان گسترش پیدا کند، تنها محدود به نمایشگاه نباشد و به نویسندگان، ادبیات، کتاب ها و ناشران مان هم ارتباط داشته باشد.
سرگئی کای کین اظهار داشت: با وجود همه این سختی ها حضور ایران در سی وچهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو برای ما پرارزش است و در این راستا رایزنی فرهنگی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو تلاش بسیار کردند و خانه کتاب و ادبیات ایران هم برای حضور در این نمایشگاه پیگیری های بسیاری انجام داد. به همین جهت حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران برای ما پرارزش است و سعی کردیم تا غرفه خوبی را در اختیار شما قرار دهیم. ما در نمایشگاه مجازی کتاب تهران شرکت خواهیم کرد و امیدوارم هرچه سریعتر نمایشگاه فیزیکی کتاب تهران برپا شود تا بتوانیم با حضور پربارتر نویسندگان و ناشران روس غرفه ای در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران داشته باشیم.
در بخش بعدی این دیدار هم حسین صفری (معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران) در مورد نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توضیحاتی ارائه نمود.
در ادامه این دیدار برای جذب ناشران بیشتری از کشور روس در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران راهکارهایی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. همینطور درباره محدودیت ها و چالش های برگزاری نمایشگاه در دوران کرونا صحبت شد و طرفین تجربیات خود در این خصوص را به یکدیگر منتقل کردند.
خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان با بیشتر از ۲۰۰ عنوان کتاب و با موضوع هایی چون دفاع مقدس، هنر، ادبیات، ایران شناسی، زبان فارسی، شعر و ادبیات در سی وچهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو حضور دارد و در این دوره از نمایشگاه به معرفی طرح گرنت، نشر جمهوری اسلامی ایران و معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه مجازی کتاب تهران در چارچوب بروشور و کاتالوگ می پردازد. همینطور این موسسه در این دوره از نمایشگاه توسعه دیپلماسی فرهنگی و تقویت اقتصاد فرهنگ از راه تبادل رایت و فروش کتاب های ایرانی را در دستور کار خود دارد.
نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو تفاهم نامه تبادل غرفه مجانی دارند.


منبع:

1400/07/06
10:58:48
5.0 / 5
232
تگهای خبر: ادبیات , تصویر , رمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است