ایمانی خوشخو:

با توسعه فرهنگ سرمان را در فضای اقتصادی دنیا بالا بگیریم

با توسعه فرهنگ سرمان را در فضای اقتصادی دنیا بالا بگیریم به گزارش کادو دونی رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اظهار داشت: در عرصه جهانی ظرفیت های فرهنگی و هنری کشور یک مزیت مهم به حساب می آید و می توانیم با توسعه آن سرمان را درفضای اقتصادی دنیا بالا بگیریم.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین کمیسیون ملی یونسکو و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی توسعه با مبحث همکاری در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی، با حضور حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، محمد حسین ایمانی خوشخو، رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ودیگر معاونان و اعضای دومجموعه روز سه شنبه ۳۰ شهریور ماه سالجاری برگزار گردید.
مشکل اصلی کشور ما بی توجهی به فرهنگ و صنایع فرهنگی است
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ابتدای این مراسم اظهار داشت: مشکل اصلی کشور ما بی توجهی به فرهنگ و صنایع فرهنگی است که می توانند نقش مهمی در اقتصاد و تجارت جهانی داشته باشد.
به عقیده وی، ما باید در عرصه هنر و فرهنگ با استفاده از علم و فناوری گامهای بلندی برداریم، چونکه فرهنگ و هنر ظرفیت بالایی برای ایجاد شغل های پایدار دارد که نیازمند به علم و فناوری است.
وی در ادامه اضافه کرد: امروزه به فعالیتهای فرهنگی بعنوان یک شغل پایدار نگاه می شود و دیگر نگاه لوکس روی این فعالیت ها نیست.
ایوبی اظهار داشت: امروزه اگر به دنبال کارآفرینی هستیم، بی گمان فرهنگ و هنر انتخاب منطقی تری است. دراین راستا هم اروپایی ها تجربه خوبی در این حوزه دارند، چون که آنها به خوبی توانستند علم و فناوری را در این حوزه به خدمت بگیرند.
به گفته ایوبی فعالیت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ارزش زیادی برای کشور دارد. از آنجاییکه ایران تاریخ اثر گذاری در جهان دارد، ظرفیت بسیار قابل قبولی هم برای ایجاد توسعه پایدار در فرهنگ وجود دارد. دراین راستا هم با عنایت به بزرگترین سرمایه خود که نیروی انسانی است می توانیم برنامه ریزی های خویش را جامعه عمل بپوشانیم.
محمد حسین ایمانی خوشخو در ادامه این مراسم اظهار داشت: همیشه شاهد فعالیتهای پرارزش کمیسیون ملی یونسکو در عرصه های متعدد فرهنگی و هنری بوده ایم، از طرفی مجموعه پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی هم اولین پارک علم و فناوری در صنایع فرهنگی است که با اینکه عمر طولانی ندارد اما به خوبی توانسته دراین مسیر قدم های بزرگی بردارد.
رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اضافه کرد: در عرصه بین المللی ظرفیت های فرهنگی و هنری کشور یک مزیت مهم به حساب می آید. برای مثال صنعت خودرو هیچ وقت مزیت نیست نمی گویم رشد آن بد است اما آن چیزی که مزیت حساب می شود حوزه فرهنگ و هنر است که می توانیم با توسعه آن سرمان را در فضای اقتصادی دنیا بالا بگیریم.
ایمانی اضافه کرد: باید شیوه های جدیدی را برای توسعه صنایع فرهنگی به کار بگیریم. زبان امروز دنیا زبان فناوری است و ما باید با این روش ظرفیت های فرهنگی و بالقوه خویش را به دنیا عرضه نماییم.
وی تصریح کرد: امید است با حمایت های کمیسیون ملی یونسکو در عرصه بین المللی شاهد اتفاقات خوبی باشیم و بتوانیم بیشتر از گذشته خویش را به دنیا عرضه نماییم. با عنایت به این که این روزها اغلب مردم دنیا تشنه فرهنگ های اصیل و ناب هستند ما می توانیم از راه توانمندی های کشورمان در این راه به موفقیت های مهمی برسیم.
در ادامه مراسم این تفاهمنامه به امضا طرفین رسید.
گفتنی است این تفاهمنامه به منظور توسعه همکاری در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق و بهره گیری از ظرفیت های متقابل، میان کمیسیون ملی یونسکو و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با محوریت راه اندازی unesco startup studio art، تجاری سازی محصولات و خدمات صنایع خلاق و فرهنگی با استفاده از ارتباطات بین المللی، برگزاری جایزه نوآوری در زمینه هنر و راه اندازی باشگاه صنایع خلاق فرهنگی در فدراسیون باشگاه یونسکو ایران منعقد شد.


منبع:

1400/06/30
17:50:01
5.0 / 5
225
تگهای خبر: جایزه , خدمات , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است