آیت الله العظمی مكارم در دیدار وزیر اطلاعات:

دولت های خارجی برای نفوذ در دستگاه علما، دانشمندان و مراجع نقشه کشیده اند

دولت های خارجی برای نفوذ در دستگاه علما، دانشمندان و مراجع نقشه کشیده اند به گزارش کادو دونی قم آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهار داشت: بحمدالله امنیت در کشور ما خوب است اما راجع به مسائل اقتصادی همچنان نگران هستیم و معتقدیم توفیق دولت در گرو حل مسائل و معضلات اقتصادی می باشد.


آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار وزیراطلاعات با ابراز خرسندی از معرفی وی در این سمت، اظهار داشت: الحمدلله شما اشراف خوبی نسبت به مسائل حوزه اطلاعات داشته و دارید.
وی تأمین امنیت و مسائل اقتصادی را دو مسئله مهم برای مردم و کشور ارزیابی کرده و اضافه کرد: بحمدالله امنیت در کشور ما خوب است و در مجموع نا امنی نداریم؛ اما راجع به مسائل اقتصادی همچنان نگران هستیم و معتقدیم توفیق دولت سیزدهم و رئیس جمهور در گرو حل مسائل و معضلات اقتصادی می باشد. انتظار داریم تحولی در عرصه اقتصادی و سفره مردم ایجاد شود که البته هنوز آثارش نمایان نیست.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه برای حل مسائل و مشکلات اقتصادی سفارش هایی به دولتمردان عرضه نموده و اظهار داشت: برای اینکه مشکلات اقتصادی حل شود باید جلوی افراد فاسد و مفسد گرفته شود. سه گروه اند که کار اقتصاد مملکت را خراب می کنند؛ گروهی همان افراد قاچاقچی هستند که از راه قاچاق اجناس و کالا و گاها زد و بند با بعضی از مسؤلان کار خویش را به پیش می برند.
این مرجع تقلید افزود: دسته دیگر رانت خواران اند که اجازه نمی دهند اقتصاد کشور سامان پیدا کند؛ آنان از دولت تسهیلات بسیار خوبی می گیرند و بعد هم به تعهدات خود عمل نمی کنند همان کالا و اجناسی که با قیمت پایین خریده بودند را با قیمت بالا در بازار به فروش می رسانند؛ اینکه چطور می شود جلوی شان را گرفت خود جای بحث است.
وی ادامه داد: بعضی از تجار و کسبه بی انصاف دسته سومی هستند که اجازه نمی دهند آرامش به بازار و سفره مردم باز گردد؛ این دسته به وقت گرانی اجناس، کالاها را گران می فروشند اما وقتی به هر علت کالاها و اجناس ارزان شود، حاضر نیستند به قیمت ارزان بفروشند، واقعا اینها خود اسباب فساد در بازار هستند و باید در این خصوص فکری کرد.
آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت توجه به علل به جای پرداختن به معلول در ساماندهی و حل مسائل اقتصادی تاکید کرده و اظهار داشت: اگر تنها بیاییم به همین مجازات اقتصادی اکتفا نماییم، مغازه ها را ببندیم و جریمه نماییم، با این امور، مشکل اقتصادی حل نمی گردد، ریشه ها را باید درست کرد.
وی ادامه داد: باید با شجاعت روابط افراد فاسد و مفسد را قطع کرد و در مقابل آنها ایستاد، در این صورت است که مسائل اقتصادی تحول و سامان پیدا می کند، و مردم هم نتیجه اقدامات و عملکرد دولت را بعینه خواهند دید.
وی اظهار داشت: در بخش دیگری از سخنان خود خواهان توجه بیشتر رسانه ملی و دیگر رسانه ها به مسائل و مشکلات اقتصادی شده و تاکید کردند: بطور قطع کرونا مسئله مهمی است، اما نباید با پیش کشیدن کرونا مسائل اقتصادی را فراموش نماییم.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: با تکیه بر مراقبت نسبت به نفوذ، بخصوص در شهر مقدس قم در این خصوص تذکرات مهمی را بیان کرده و خطاب به وزیر اطلاعات گفتند: خطر نفوذ در قم بخصوص با عنایت به مرکزیت حوزه های علمیه، بیشتر از دیگر شهرها است؛ دولت های خارجی برای نفوذ در دستگاه علما و دانشمندان و مراجع نقشه های مهمی دارند؛ در این خصوص واقعا باید هوشیار بود؛ و در این حوزه وزارت اطلاعات باید به خوبی نقش آفرینی کند.
او در آخر ضمن دعا برای موفقیت دولتمردان و رئیس جمهور عنوان کرد: ان شاءالله با برنامه ریزی، شجاعت، تلاش مسؤلان و همراهی مردم مشکلات حل شود. مسائل خارجی بوده و هست؛ اگر ما مشکلات داخلی را حل نماییم دشمنان خارجی نمی توانند ضربه بزنند، کما این که تا بحال هم نتوانسته اند.
منبع:

1400/06/26
14:16:06
5.0 / 5
1631
تگهای خبر: آرامش , خرید , رسانه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است