کتاب غیبت امام عصر(عج) و تکون دانش سیاسی شیعه منتشر گردید

کتاب غیبت امام عصر(عج) و تکون دانش سیاسی شیعه منتشر گردید به گزارش کادو دونی کتاب غیبت امام عصر(عج) و تکوّن دانش سیاسی شیعه نوشته محسن مهاجرنیا توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی انتشار یافته است.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، اخیرا کتاب «غیبت امام عصر(عج) و تکوّن دانش سیاسی شیعه» نوشته محسن مهاجرنیا توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی انتشار یافته است.
طلیعه غیبت امام عصر(عج) با گذار از رهبری معصوم به جانشینی غیر معصوم و انتقال از نصوص جاری به عقل اجتهادی، رقم خورد. اقتضای غیبت آن بود که عالمان شیعی برای صیانت از هویت مکتبی، کاستی های ناشی از غیبت را از راه اجتهاد، جبران کنند. زمینه های اعتقادی و شرایط دشوار سیاسی، آنها را به بازسازی معرفت و سبک زندگی سیاسی وادار نمود و در سایه پارادایم مهدویت توانستند مدل «نیابت عامه فقیه» را بازسازی کنند. تکوین و گسترش سه دانش، «فقه سیاسی»، «فلسفه سیاسی» و «کلام سیاسی» محصول همین اندیشه ورزی بود که از راه آن توانستند «نظم سیاسی فقیه محور» را در آغاز طراحی نمایند و در دوره معاصر به «نظم سیاسی فقیه محور مردم سالار» ارتقاء دهند.
کتاب «غیبت امام عصر(عج) و تکوّن دانش سیاسی شیعه»نوشته محسن مهاجرنیا در ۴۴۸ صفحه با قطع رقعی و قیمت ۹۰۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی انتشار یافته است.

1400/06/16
23:39:49
5.0 / 5
223
تگهای خبر: انتشار , طراحی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است