توسط انتشارات نیستان؛

زوار کوهستان مه آلود به چاپ دوم رسید

زوار کوهستان مه آلود به چاپ دوم رسید کادو دونی: رمان زوار کوهستان مه آلود نوشته محمدرضا بایرامی توسط انتشارات کتاب نیستان به چاپ دوم رسید.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، رمان «زائران کوهستان مه آلود» نوشته محمدرضا بایرامی بتازگی توسط انتشارات کتاب نیستان به چاپ دوم رسیده است.
«زائران کوهستان مه آلود» داستانی با محوریت سفری به کوهستانی رازآمیز در روستایی است که هر سال با مراسم مذهبی سنتی خود، بسیاری را از گوشه و کنار کشور به سویش می کشد تا نفسی یا شاید دیداری تازه کنند. اما در این راه مسائل و مشکلاتی گریبان مسافران داستان را می گیرد تا با به جا آوردن رسم رفاقت و دوستی و خطر کردن برای یکدیگر، حکمت هایی از زندگی را با خود به ارمغان ببرند.
محمدرضا بایرامی که سابقه دیرپایی در نگارش برای نوجوانان دارد، تنها نویسنده ایرانی است که رمانی نوجوانانه از او برنده یکی از معتبرترین جوایز ادبی اروپا شده است. بایرامی در تمامی این سال ها و با وجود فعالیت حرفه ای در عرصه رمان و ادبیات بزرگسال از نوشتن برای مخاطبان نوجوان غافل نبوده است.
بایرامی قبل از این در گفتگویی درباره نوشتن این اثر گفته بود «اواخر دهه ۷۰ یا اوایل دهه ۸۰ با تنی چند از دوستان، به قصد سفری زیارتی به سمت طالقان رفتیم. قرارمان این بود که تا شب خودمان را به بالای پناهگاه برسانیم و تا ظهر روز بعد به روستایی که امام زاده ای داشت و در آن تعزیه برگزار می شد به مناسبت ۲۸ صفر. اما روز دوم در پرتگاهی گیر افتادیم و کمی هم سقوط کردیم و زمان را هم از دست دادیم. شب بعد و موقع بازگشت هم فهمیدیم که راهنمای محلیمان، راه را گم کرده است. بهتر از این نمیشد! و این جور بود که در کوه ها سرگردان شدیم، خسته و گرسنه و زخمی… سال ها بعد، با رضا امیرخانی و تعدادی از دوستان نویسنده به سفر بسیار سختی رفتیم در مناطق صعب العبور زیلایی و سیلاب کولیوار و… هدفمان رساندن کتاب بود به روستاهای دور دست… یکی از روزها در مرز چهار محال بختیاری با کهگیلویه و بویراحمد، از کوه خشن و بکری بالا رفتیم که ناگهان در آن خلوت محض که گویی پیش از ما پای هیچ بشری با آن نرسیده بود، ستون هایی دیدیم همه سنگی و استوار، درست در خط راس و جایی مسلط به اطراف. از راهنمایان محلی پرسیدیم اینها چه هستند، آنها جایی را نشان دادند در دور دست که دلیل به وجودآمدن ستون ها بود. و این دو دستمایه ای شد برای نگارش این رمان.»
این نویسنده در «زائران کوهستان مه آلود» بار دیگر به سنت مورد علاقه خود که استفاده از عناصر ادبی فولکلور در داستان نویسی برای نوجوانان است بازگشته است و از جغرافیا و زیست بوم روستایی ایران استفاده ای ناب و بکر برای خلق موقعیت های داستانی داشته است.
«زائران کوهستان مه آلود» با بهره گیری از زمینه سفر برای خلق اثر داستانی و حضور فراز و فرودهای داستانی که در کشاکش سفر برای حاضران در آن شکل می پذیرد و رازآمیز شدن بستر داستانی، به افزایش جذابیت داستان بسیار کمک کرده است.
چاپ دوم این کتاب با ۱۷۶ صفحه و قیمت ۴۴ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1400/06/13
23:07:16
5.0 / 5
164
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , رمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است