چاپ دوم برای ملکه بامیان

چاپ دوم برای ملکه بامیان کادو دونی: ملکه بامیان روایت زندگی یک زن افغانستانی در بامیان توسط انتشارات کتابستان به چاپ دوم رسید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر ملکه بامیان توسط انتشارات کتابستان به چاپ دوم رسید. ملکه بامیان یک زندگی نامه داستانی پرکشش است که از کودکی ملیکه، قهرمان داستان آغاز می شود و تا اتفاقات بعد از ازدواجش ادامه پیدا می کند.
ملیکه سیده ای است از هزاره های بامیان. شهری زیبا و کهن در میانه کشور افغانستان. داستان از همین ناحیه بامیان آغاز می شود، ما را به نیمی از افغانستان می برد و بعد هم به ایران می آورد. گرچه آمدن به ایران اختتام ماجرا نیست!
کتاب به فارسی افغانستانی نوشته شده و این بر جذابیت و گیرایی نثر ملکه بامیان افزوده است. ملکه بامیان فرصتی است که با حس و حال و کلمات جدیدی از زبان شیرین فارسی آشنا شویم. با خواندن ملکه بامیان می فهمیم نیازی نیست برای قهرمان بودن حتما خاصیت خاصی داشت. می توان با سوادی نه چندان زیاد، با زور بازوی کم، با پولی بسیار کمتر و حتی بدون پشتوانه دیگران، قهرمان شد.
البته خیالتان از زنانگی کتاب راحت باشد. ملیکه، قهرمان داستان به اندازه اش زن است و لطیف و پراحساس. آدم هایش هم بر طبق جنس دسته بندی نشده اند. هم مرد بد و خاکستری و خوب دارد هم زن بد و خاکستری و خوب.
طالب هایی که ذکرشان در کتاب می رود ما را با خیلی از واقعیت های پشت پرده اتفاقات افغانستان هم آشنا می کند. همه چیز، همانی نیست که از دریچه رسانه های رسمی دیده ایم. ملکه بامیان فرصتی است که بدون مرارت، بدون تحمل رنجی که دیگران کشیده اند، تجربه آنها را حس نماییم و فرصتی برای فکر کردن داشته باشیم. برخی چیزها اگر از دست بروند مشخص نیست به همین سادگی هم به دست بیایند!
این کتاب بغیر از فرم و قصه اش، برای ما حرف از مقاومت می زند. مقاومت بهایی دارد که باید پرداخت گردد اما ارزشش را دارد. مقاومت هم لازم نیست حتما فیزیکی باشد، همین که آدمی در جنگ اراده ها کم نیاورد و همچنان قوی باشد خودش بزرگترین مقاومت امکان دارد.
مقاومت ملکه بامیان از همین جنس است. دختری که با دست خالی، بدون هیچ سواد خاصی، بدون هیچ پشتوانه مالی و خانوادگی، برای حفظ آرمان و ایمانش مقاومتی همه جانبه کرد.
این کتاب به قلم معصومه حلیمی در ۲۷۶صفحه و با قیمت۶۰هزار تومان روانه بازار نشر شده است.


منبع:

1400/06/13
22:05:57
5.0 / 5
191
تگهای خبر: انتشار , رسانه , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است