کتاب وحدت وجود از دید محی الدین ابن عربی منتشر گردید

کتاب وحدت وجود از دید محی الدین ابن عربی منتشر گردید کادو دونی: کتاب وحدت وجود و نتایج آن از دید محی الدین ابن عربی به اهتمام انتشارات سلوک ما، منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر کتاب «وحدت وجود و نتایج آن از دید محی الدین ابن عربی« به اهتمام انتشارات سلوک ما، منتشر گردید.
نویسنده‌ی این اثر پژوهشی، که با استناد به 256 منبع، آنرا به رشته تحریر درآورده است، پژوهشگر مطالعات عرفانی و آثار ابن عربی، علی شالچیان ناظر، است که آثار مختلفی را در ترجمه و شرح و تبیین عرفان ابن عربی در کارنامه‌ی خود دارد.
استاد در این کتاب تلاش نموده است که وحدت وجود را که بی گمان مهم ترین و اساسی ترین بحث از مباحث عرفانی است، از دید محی الدین ابن عربی، تبیین کند و به نتایجِ علمی و عملی این دیدگاه نیز اشاراتی داشته باشد. کسی که با آثار محی الدین آشنا است می داند که محی الدین در آثار مختلفش، کوشیده است تا موضوع وحدت وجود و نکته های مربوط به آنرا به مخاطبانِ باهوش خویش، بفهماند و این کار را در رأس همه‌ی تعالیم قرار داده است.
توجه به این مساله نیز لازم است که دیدگاه وحدت وجود فقط یک دیدگاه نظری نیست و این دیدگاهِ بنیادین نتایج علمی و عملیِ فراوانی را در پی دارد؛ بطوریکه با پذیرش این دیدگاه، باید خیلی از امورمعنوی، باردیگر تعریف شوند. کتاب حاضر شامل برخی نکته ها و دقت نظرهایی است که در آثار دیگران یافت نمی گردد.
این کتاب از شش فصل تشکیل شده است. فصل اول و دوم به شرح اصطلاحاتی اختصاص دارد که بطور مستقیم، یا غیر مستقیم، با وحدت وجود مربوط است. در فصل سوم، موضوع ِ وحدت وجود شرح داده شده است. فصل چهارم ِ کتاب شامل نکته هایی مهم درمورد وحدت وجود است که ابهامات و شبهه هایی را برطرف می کند. در فصل پنجم، تعدادی از نتایج علمی و عملی ِ دیدگاه وحدت وجود بیان شده است. فصل ششم یعنی فصل آخرِ کتاب به بیان اصول دهگانه‌ی محی الدین اختصاص دارد که با این اصول دهگانه می توان اتفاقاتی را که در جهان رخ می دهد تبیین کرد.
خواننده محترم با درک این کتاب، به شناخت جهان و نظام جهان، و شناخت حضرت حق، و شناخت خود، و شناختِ نسبت خویش با جهان و حضرت حق، دست می یابد؛ و خواننده درک می کند که برمبنای نسبتی که با حضرت حق دارد، چگونه باید رفتار کند.منبع:

1400/06/08
10:00:33
5.0 / 5
195
تگهای خبر: انتشار , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است