در مراسم رونمایی كتاب مطرح شد؛

كتاب زندگی در ایام قرمز مثل یك تكه كاكائو یا بیسكوئیت است

كتاب زندگی در ایام قرمز مثل یك تكه كاكائو یا بیسكوئیت است به گزارش کادو دونی نویسنده کتاب زندگی در ایام قرمز در مراسم رونمایی از آن اظهار داشت: حسم درباره فیزیک کتاب، مثل یک تکه کاکائو برای قهوه خورها و یا برای چای خورها، مثل یک تکه بیسکوئیت است.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی انتشارات به نشر، نشست رونمایی از کتاب «زندگی در ایام قرمز» نوشته محسن باقری اصل با حضور نویسنده و ناشر، با عنایت به شرایط کرونا، بدون حضور اهالی رسانه و ادبیات در کتابفروشی به نشر تهران برگزار گردید.
در ابتدای این نشست، محمدمهدی ادیبی مدیر انتشارات مرد نو اظهار داشت: خدا را شکر می نماییم که به رونمایی از این کتاب رسیدیم و هرچند در پیک پنجم کرونا هستیم، اما زندگی در این روزها ادامه دارد. انتشار این کتاب را به آقای باقری بعنوان یک نویسنده خوش آتیه تبریک می گویم. من آقای محسن باقری اصل را یک نویسنده خاص می دانم و انتشارات مرد نو حامی نویسنده های خاص است.
وی اضافه کرد: بعنوان یک مخاطب و کسی که این کتاب را چندبار مطالعه کرده ام، می توانم در یک جمله بگویم که این کتاب، روایت زندگی در ایام قرمز است. من در این کتاب دیدم که روایت های زیبا و روایت زیبایی ها نقل شده است. نخستین چیزی که مخاطب در این کتاب با آن مواجه می شود، قلم آقای باقری است و این، اتفاق فوق العاده ای است و وجه برجسته کتاب «زندگی در ایام قرمز» است. از همان ابتدای کتاب، مخاطب همراه آن می شود و از آن لذت می برد.
مدیر انتشارات مرد نو در ادامه اظهار داشت: انسان به صورت ذاتی وقتی به آگاهی می رسد از آن لذت می برد. انسان به واسطه آگاهی دست به عمل می زند و در تکرار عمل، تسلط به وجود می آید و وقتی تسلط به وجود آمد، لذت از زندگی بالا می رود. لذت بردن از این کتاب، در مکررخوانی آن است. این تجربه من است. بار اول که این کتاب را خواندم، خوب بود اما در بار دوم، لذت جدیدی از متن آن بردم و همین شد که بیشتر از دو بار این کتاب را بخوانم. توانمندی ویژه نویسنده در توصیف واقعیات فیزیکی و ذهنیات، در این کتاب، بسیار زیاد است.
ادیبی اظهار داشت: شوری که در نویسنده هست را می شود در جمله جمله ی این کتاب دید. من محسن باقری اصل را از نویسندگان خوش آتیه کشور می دانم و کتاب غیزانیه درباره مشکلات آب در خوزستان را هم بزودی از قلم ایشان منتشر خواهیم کرد.
«زندگی در ایام قرمز» مثل یک تکه کاکائو است
محسن باقری اصل نویسنده «زندگی در ایام قرمز» هم در این جلسه اظهار داشت: امروز، رونمایی از نخستین کتابم است و بابت آن مثل یک کودک، هیجان زده ام. حسم درباره فیزیک کتاب، مثل یک تکه کاکائو برای قهوه خورها و یا برای چای خورها، مثل یک تکه بیسکوئیت است. کتاب «زندگی در ایام قرمز» ساده است و قیمت مناسبی دارد. که بابت آن باید از ناشر تشکر کنم.
وی اضافه کرد: نویسندگی، حضور در حقیقت با حواس پنجگانه است. نویسنده کسی است که در محضر حقیقت است و بنابراین عاشق وقایع نگاری ادبی هستم. آن قدر که می فهمم، تجربیات شخصی من زمانی که به تجربیات اجتماعی مردم گره نخورد، امر با ارزشی نمی شود؛ بنا بر این روایت از دردها و رنجها و شادی ها و... خیلی برایم جذاب است. من یاد گرفته ام که همه چیز از «در دل بحران بودن» آغاز می شود.
این داستان نویس در ادامه اظهار داشت: نویسندگانی که در جنگ نویسندگی کرده اند به صورت ویژه برای من ارزش دارند. نوشتن در دل بحران و نه لزوما با نگاه تاریک و سیاه، بسیار مهم می باشد. پروژه من این است که پروژکتور ادبی روی حقیقت ها بیندازم. بسیاری از مسائل مهم و حیاتی کشور را می شود با چند استوری ۲۴ ساعته اینستاگرامی برگزار کرد اما اگر بتوانیم بعنوان یک نویسنده در حقیقت حضور داشته باشیم و حقیقت را در آن زمان، ببینیم و ثبت نماییم، به هم عصرهای خود در همین سال ها می توانیم حقیقت را منتقل نماییم.
باقری اصل اظهار داشت: مثلاً در مورد خوزستان، ما نمی دانیم که بی آبی چیست و فقط ادبیات است که می تواند حس و حال واقعی آنجا را به مردم منتقل کند. من عاشق حقیقت و حواس پنجگانه هستم. من توصیف را دوست دارم و نقطه ضعفم در دیالوگ است. دیالوگ اساسا در دهان مردم است و باید بیشتر گوش به صحبت مردم گوش بدهم. «زندگی در ایام قرمز» نخستین محصول دغدغه های من درباره کرونا است. من پیش از نوروز ۱۳۹۹در خانه نشسته و به شدت ترسیده بودم. تنها راهی که می توانستم با این ترس مواجه بشوم، به دل حقیقت رفتن بود. من به بیمارستان رفتم و با بیماران کرونایی نفس به نفس شدم.
نویسنده «زندگی در ایام قرمز» اظهار داشت: تمام چیزی که بلد بودم را در این کتاب آورده ام. «زندگی در ایام قرمز» تنها کتابی است که به آی سی یو رفته و روند کار پرستارها را از نزدیک گزارش کرده است. من این کتاب را دوست دارم و هر نقدی باشد را با روی باز خواهم پذیرفت. در انتها می خواهم از این فرصت استفاده کنم و از دو آدم حسابی در ادبیات نام ببرم؛ ابتدا آقای احمد دهقان و سپس آقای مرتضی سرهنگی که در زمان درست و در جای درست قرار گرفته اند و کتاب های مهمی نوشته اند.


منبع:

1400/04/29
12:43:28
5.0 / 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است