با تلاش وابسته فرهنگی ایران در نخجوان؛

دیدگاه های رهبری درباره حقوق بشر به زبان آذری ترجمه و منتشر گردید

دیدگاه های رهبری درباره حقوق بشر به زبان آذری ترجمه و منتشر گردید کتاب دیدگاه حضرت آیت الله خامنه ای، درباره مسائل حقوق بشری به همت وابسته فرهنگی ایران در نخجوان به زبان آذری منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوالفضل ربیعی، وابسته فرهنگی ایران در نخجوان اظهار داشت: حفظ حقوق بشر و کرامت انسانی از مباحث اساسی و مورد تأمل در هر جامعه ای است و دولتمردان کشورهای مختلف هریک به شکلی تلاش می کنند حتی در ظاهر دم از آن بزنند. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانات مختلف خود و در مراسم مختلف دیدگاه خودرا نسبت به این امر مهم آشکار ساخته و به گوش جهانیان رسانده اند. در این کتاب بیانات و دیدگاه های حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) درباره حقوق بشر و تعدادی از موارد نقض آن توسط بزرگترین مدعی دروغین حقوق بشر یعنی آمریکا به رشته تحریر درآمده است.
وی اضافه کرد: در این نوشته تلاش شده تا دیدگاه مقام معظم رهبری را درباره حقوق بشر مورد بررسی قرار داده و باتوجه به سخنان ایشان، نظرات وی را درباره مسائل مختلفی که به صورتی با حقوق بشر و نقض آن مرتبط هستند، جویا شد. حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) معتقدند کشور آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است و نباید ادعای حقوق بشر داشته باشد. در این زمینه ایشان فرموده اند: آمریکایی ها حق ندارند نام حقوق بشر را بر زبان جاری کنند. کسانی که لکه ننگ کارهایی از قبیل زندان گوانتانامو و ابوغریب و بمباران مناطق مسکونی در عراق و افغانستان و جاهای دیگر روی پیشانی آنهاست، مظهر نقض حقوق بشر، خود آنها هستند؛ این ها وقاحت دارند که باز هم از حقوق بشر حرف می زنند. کشورها را متهم می کنند به پشتیبانی از تروریسم! تروریست ها زیر بال خود آمریکایی ها رشد کرده اند.
ربیعی افزود: ترجمه این کتاب به زبان آذربایجانی می تواند در نشان دادن تعدادی از موارد نقض حقوق بشر توسط بزرگترین مدعی دروغین حقوق بشر یعنی آمریکا برای ملت این منطقه موثر باشد.
در بخش دیگر از کتاب به تفاوت حقوق بشر در گفتمان اسلام و غرب از نظر معظم له اشاره شده است. به باور ایشان حقوق بشر در سایه اسلام و حکومت اسلامی تامین می شود؛ اسلام است که می گوید: «ان الحکم الا لله امر الا تعبدوا الا ایاه» این حکم، هر حاکمیت ظالمانه ای را نفی می کند. هیچکس حق ندارد بر مردم حاکمیت داشته باشد؛ مگر آنکه دارای معیارهای پذیرفته شده باشد و مردم او را پذیرفته باشند. در ادامه کتاب به مباحثی همچون موارد نقض حقوق بانوان در غرب، حقوق اقلیت ها و مسئله فلسطین از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخته شده است. این کتاب برمبنای تحقیقات سرکار خانم اکرم فضلی خانی، از محققین و فعالین حقوق بشر و امور زنان تهیه و تنظیم شده است. این کتاب مرجع خوبی برای علاقه مندان به دیدگاه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و پژوهشگران، اساتید و دانشجویان درباره حقوق بشر در گفتمان اسلام و غرب است.
این کتاب به همت وابستگی فرهنگی کشورمان در نخجوان ترجمه شده است علاقه مندان می توانند در ایام آتی به آدرس https: //nakhchivan.icro.ir سایت نمایندگی فرهنگی نخجوان مراجعه و فایل الکترونیکی این کتاب را دریافت نمایند.

1400/04/23
19:11:05
5.0 / 5
324
تگهای خبر: رمان , سایت , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است