مرحبا:

طرح جامع پشتیبانی از كسب و كارهای صدمه دیده بر اثر كرونا را دنبال نماییم

طرح جامع پشتیبانی از كسب و كارهای صدمه دیده بر اثر كرونا را دنبال نماییم به گزارش کادو دونی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که به دنبال پیگیری طرح جامع پشتیبانی از کسب و کارهای صدمه دیده بر اثر کرونا همچون در بخش گردشگری می باشد.


غلامرضا مرحبا در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: حوزه گردشگری نخستین بخشی بود که مورد حمله کرونا قرار گرفت. طبیعتا وقتی مسافران در اثر انتشار کرونا سفر نرفتند شهرهایی که اقتصادشان برپایه گردشگری اداره می شد هم صدمه دیدند. شهرهایی مثل شیراز، اصفهان، برخی شهرستان های استانهای شمالی و حوزه انتخابیه من (آستارا) که اقتصادش به گردشگری وابسته بود، این ها همه آسیب دیدند.
وی ادامه داد: خیلی از کسب و کارها بخصوص در حوزه گردشگری در اثر انتشار کرونا از بین رفته و باید فکر اساسی برای آنها کرد. البته ستاد کرونا مصوباتی برای استمهال تسهیلات و عرضه تسهیلات با شرایط مناسب داشت اما وقتی درآمدی وجود نداشته باشد و کسب و کار تعطیل باشد امکان بازپرداخت تسهیلات هم وجود ندارد. به نظر می آید ما باید در بخش مالیات بازبینی نماییم و برای کسب و کارهایی که از کرونا صدمه دیدند در بخش مالیات سخت نگیریم و در مورد بازپرداخت وام های آنها هم دقت لازم را به خرج بدهیم.
نماینده مردم آستارا در مجلس افزود: کرونا یک بحران ملی است و ما برای مقابله با این بحران به یک برنامه ملی نیاز داریم. هم اکنون بیشتر به زمینه بهداشت توجه می نماییم اما ما در دوران پساکرونا با یک بحران اقتصادی روبرو خواهیم شد. کسب و کارهایی از هتل های بزرگ تا کسب و کارهای کوچک آسیب دیده اند و زمانی که موعد پرداخت بدهی آنها برسد، چک ها برگشت بخورد و اجاره محل کسب و کار عقب بیفتد اول گرفتاری است بنابراین باید برنامه جامعی در این حوزه داشته باشیم.
مرحبا خاطرنشان کرد: ما نیازمند اقدام تشریفاتی و نمایشی نیستیم بلکه باید طرح جامعی وجود داشته باشد که بانک ها را مجاب نماییم به کسب و کارها فرصت بدهند و به آن هایی که به علت شرایط کرونا امکان بازپرداخت دیون خویش را ندارند فرصت بدهند کمک کنند سرپا شوند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در انتها اظهار داشت: ما پس از تعطیلات دو هفته ای مجلس طرح جامعی را با هدف پشتیبانی از کسب و کارهای صدمه دیده بر اثر کرونا بخصوص بخش گردشگری آماده خواهیم کرد و مراحل آنرا طی می نماییم تا بتوانیم اقدام موثری در این حوزه انجام دهیم.1400/04/13
12:12:19
5.0 / 5
259
تگهای خبر: انتشار , سفر , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است