رمان خسروشیرین با داستانی انقلابی و جنگی از راه رسید

رمان خسروشیرین با داستانی انقلابی و جنگی از راه رسید به گزارش کادو دونی خسروِشیرین، به قلم خسروباباخانی با داستانی از سالهای پیش از انقلاب تا دوران دفاع مقدس به بازار نشرآمد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر خسروِشیرین را میتوان یکی از بدیع ترین و خلاقانه ترین آثاری دانست که طی چند سال گذشته در بازار نشر ایران روی پیشخان کتابفروشی ها آمده است.
خسرو باباخانی نویسنده این کتاب، به سراغ مساله کلیشه ای و معمولی عشق رفته است اما نگاهش به عشق متفاوت می باشد.
خسروِشیرین، تنها یک داستان عشقی معمولی با فراز و فرودهای همیشگی رمان عاشقانه نیست، باباخانی در اثر خود، کلیشه ها را شکسته و از عشق های خسرو می گوید! طنز پنهان در این اثر، هم جنبه تربیتی دارد و نوعی خلاقیت ادبی است هم محملی شده است برای نشان دادن فضاهای متفاوت.
داستان از سالهای پیش از انقلاب و دوران نوجوانی قهرمان داستان آغاز می شود و تا سالهای اول جنگ ادامه دارد. مکان داستان هم آبادان است. شهری که از سالهای پس از جنگ جهانی دوم، یکی از متفاوت ترین فضاهای شهری ایران داشته است.
نویسنده با استفاده از نثری سرزنده و چابک که حاوی سادگی هم هست، تلاش کرده است که حس و حالی که قهرمان از آن به دنیا نگاه می کند را به ما نشان دهد. نثری که قدم به قدم ارزش های فرمی متفاوتی را هم به ما عرضه می کند.

کتاب تنها یک خلاقیت ساده در بازی های فرمی نیست، بلکه از منظر محتوایی هم تلاش کرده است حرف های خوبی برای گفتن داشته باشد. در این کتاب، میتوان نه تنها حرکت و تغییر قهرمان داستان که فضای جامعه را هم دید. نگاهی که از عشق زمینی عبور کرده و به مسائل و رویدادهایی اشاره نموده است که کمتر کسی تابحال بدان ها پرداخته است.
نویسنده هم به مساله مبارزات انقلابی در شهرستان ها پرداخته است و هم ادای دینی داشته است به تلاشهای قهرمانانه مردم آبادان در سالهای ابتدایی دفاع مقدس. پرداختی هنرمندانه که تلاش کرده است شعارزده نباشد و حرفی برای گفتن داشته باشد.
خسروِشیرین، به قلم خسروباباخانی نوشته شده است و کتابستان معرفت آنرا در 262 صفحه و با قیمت 52 هزار تومان روی پیشخان کتابفروشی ها آورده است.


منبع:

1400/04/06
21:09:43
5.0 / 5
399
تگهای خبر: رمان , عشق , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است