برگزاری یك كرسی ترویجی در دانشگاه هنر

برگزاری یك كرسی ترویجی در دانشگاه هنر دانشکده علوم نظری و مطالعات عالی هنر دانشگاه هنر «کرسی ترویجی» را با محوریت مدرنیته های دیگر امروز دوشنبه 31 خرداد ماه برگزار می نماید.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، دانشکده علوم نظری و مطالعات عالی هنر دانشگاه هنر«کرسی ترویجی» با محوریت مدرنیته های دیگر در امتداد مطالعه تطبیقی هنر مدرن در سرزمین های اسلامی را امروز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه برگزار می نماید.
در این نشست به تجربه های مدرنیته غیرغربی پرداخته می شود تا زمینه برای مطالعه تطبیقی هنر سرزمین های اسلامی در دوران مدرن به وجود آید. این مطالعه تطبیقی امکان طرح بحث های تازه پیرامون «هنر اسلامی مدرن» را به وجود می آورد.
مواجهه های هنر اسلامی و مدرنیته شامل تجربه های متنوع و چندگانه در پیوند هنرهای سنتی و بومی سرزمین های اسلامی با هنر مدرن است. در بررسی این تجربه ها باید در نظر داشت که نه سنت، هویتی یکپارچه و واحد دارد نه مدرنیته؛ هر دو محصول تاریخی پیوندها و تعارض ها هستند و ارتباط آنها نیز فرایندی تاریخی و محصول پیوند و کشمکش میان تفسیرها، انتخاب ها و گزینش ها است.
در نتیجه بجای ارائه تعریف ثابت در چیستی هنر اسلامی مدرن، باید به این پرسش پرداخت که چگونه تغییر شرایط و زمینه های سیاسی و اجتماعی سبب شد روایت های گوناگون (همچون شرقی گرا، ملی گرا و ایدئولوژیک) از هنر اسلامی در دوران مدرن شکل بگیرد؟
بااینکه سرزمین­های اسلامی، مدرنیته را همچون ایدئولوژی اقتدارگرا تجربه کردند که به فرهنگ بومی آنها خونسرد بوده، اما بازاندیشی در «مدرنیته غرب محور» امکان طرح «مدرنیته های دیگر» را پدید آورده است.
شایان ذکر است «کرسی ترویجی» دانشکده علوم نظری و مطالعات عالی هنر دانشگاه هنر با سخنرانی محمدرضا مریدی، داوران به ترتیب؛ دکتر امیر مازیار، دکتر مهدی کشاورز افشار با حضور دکتر اسماعیل بنی اردلان بعنوان رییس جلسه راس ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار می گردد.
علاقمندان جهت دسترسی به آدرس http: //adobe۲.art.ac.ir/artstudies مراجعه کنند.
1400/03/31
10:26:39
5.0 / 5
297
تگهای خبر: فرهنگ , مطالعه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است