یك نمایشگاه و این همه بی خبری؟!

یك نمایشگاه و این همه بی خبری؟! نه کسی از آمارهایی که می توانستند به کمک جامعه بیایند چیزی می داند و گاهی نه حتی از آینده پیش رو؛ نمایشگاه کتاب که سال ها خالی از خبرهایی که می توانست در تاریخ ثبت کند، برگزار شد حالا بیشتر از یک سال است که از وضعیت برگزاری خود هم ما را بی اطلاع می گذارد!


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، بر اساس آن چه دیده ایم اصولا ما ملت بی اطلاعی هستیم؛ و نه فقط ملت که حتی مسؤلان هم در مواردی گویا در بی اطلاعی به سر می برند! برای این مورد هم مثال زیاد است. گاهی حتی وقتی پای یک مساله مهم در بین است، بعد از بحث های سیاسی زیر سقف صنوف مختلف، کنفرانس های خبری میان رانندگان و مسافران در تاکسی های سطح شهر، گمانه زنی های کاربران در فضای مجازی و... است که تازه خبری به صورت رسمی از جانب نهاد مربوطه اعلام می شود.
با این همه، حدود یک سال می گذرد از روزهایی که خبرنگاران اغلب با تماسهای بی پاسخ با مسؤلان و سوال های بی جواب از برگزارکنندگان در مورد چگونگی برگزاری سی وسومین نمایشگاه کتاب تهران مواجه می شدند، روزهایی که تنها چیزی که می دانستیم تعلیق زمان برگزاری این رویداد بود.
اما چند روز پیش بود که ایوب دهقانکار، مدیر خانه کتاب و ادبیات ایران با حضور در اولین کنفرانس بین المللی «پژوهش های نشر» به عرضه «تحلیل اطلاعات اولین نمایشگاه مجازی کتاب» پرداخت؛ او که در یک سال گذشته کمتر پاسخ گوی سوالات عموم خبرنگاران به صورت اختصاصی بوده است، در این سخنرانی آمارهایی را عرضه کرد که شاید شایسته بود زودتر و البته در فضایی عمومی تر یا مختص به نمایشگاه کتاب اعلام می شد.
به هر شکل، اطلاعات به دست آمده از تحلیل داده های اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در چارچوب یک سخنرانی در کنفرانسی تخصصی که از جانب نهادی به جز نهاد برگزارکننده این رویداد اجرا شد، عرضه شدند، هرچند باز هم نه به شکلی مرسوم!
ایوب دهقانکار در اولین کنفرانس «پژوهش های نشر»


منبع:

1400/03/01
10:19:26
5.0 / 5
327
تگهای خبر: ادبیات , تخصص , كتاب , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است