دكتر طیبی تأكید كرد

لزوم پرداختن به مشكلات حوزه نشر به شكل علمی و كارشناسانه

لزوم پرداختن به مشكلات حوزه نشر به شكل علمی و كارشناسانه به گزارش کادو دونی رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم اختتامیه اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر اظهار داشت: در حوزه نشر با مشکلات زیادی مواجه هستیم و ضروریست که مشکلاتی که در حوزه نشر وجود دارد، همینطور مسائل و مشکلاتی که توسعه فناوری برای حوزه نشر به وجود می آورد و بحث حفظ حقوق ناشران، به صورت علمی و کارشناسی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و راهکارهایی برای تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیران پیشنهاد شود.به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم اختتامیه اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر اظهار داشت: سازمان جهاد دانشگاهی از بدو تأسیس در سال ۱۳۵۹، دو مبحث توسعه علمی و فناورانه و توسعه فرهنگی را در دستور کار خود قرار داد.

دکتر طیبی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه توسعه علمی و فناورانه موفق به انجام کارهای بسیار بزرگ و قابل توجهی شده است و در بحث توسعه فرهنگی هم بحث مستندسازی و فرهنگ سازی مستند کردن یافته های علمی و فناورانه را با جدیت از حدود سال ۱۳۶۲ پیگیری کرد. این مورد هم در بحث انتشار کتاب های علمی و هم اتخاذ تصمیماتی که به بحث مستندسازی و نشر آثار علمی در حوزه های مختلف کمک می کرد، قابل مشاهده می باشد. فعالیت در این عرصه به سرعت رشد و ارتقاء پیدا کرد و در نهایت منجر به شکل گیری سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی شد.

رییس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: نشر علم و توسعه علمی و فناورانه ارتباط مستقیم با این دارد که پژوهشگران به سرعت با یافته های علمی سایر پژوهشگران آشنا گردند تا از موازی کاری پرهیز شود و در عین حال، این فعالیت علمی در ادامه مسیر فعالیتهای علمی و فناورانه و فرهنگی سایر محققان قرار بگیرد تا به سرعت دادن نشر علم منجر شود. خوشبختانه جهاد دانشگاهی در شروع انقلاب اسلامی این حرکت عظیم را شروع کرد.

دکتر طیبی اضافه کرد: در حوزه نشر با مشکلات زیادی مواجه هستیم و ضروریست که مشکلاتی که در حوزه نشر وجود دارد، همینطور مسائل و مشکلاتی که توسعه فناوری برای حوزه نشر به وجود می آورد و بحث حفظ حقوق ناشران، به صورت علمی و کارشناسی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و راهکارهایی برای تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیران پیشنهاد شود. در عین حال از تجربیات سایر کشورها در حل مشکلات حوزه نشر استفاده شده و زمینه آشنایی با فناوری های حوزه نشر فراهم گردد.

رییس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: البته این کار زمانی به نتیجه می رسد که این کنفرانس به شکل قوام یافته، به فعالیت خود ادامه داده و دبیرخانه کنفرانس تشکیل گردد تا بتواند مسائل و مشکلات را جمع بندی کرده و در چارچوب همین کنفرانس (در دوره های بعدی) به بحث و نقد گذاشته شوند. اساسا تداوم این کنفرانس به سیاست سازی های درست در حوزه نشر، کمک شایانی خواهد نمود.

گفتنی است، اولین کنفرانس بین المللی "پژوهش های نشر؛ ترجمه و توسعه فرهنگی" با ۵ پنل علمی به زبان های فارسی و انگلیسی به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ و با مشارکت پژوهشگرانی از ۱۱ کشور جهان در بامداد و عصر امروز (۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار گردید.
منبع:

1400/02/28
21:49:52
5.0 / 5
726
تگهای خبر: انتشار , فرهنگ , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است