خاموشی:

انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مضامین قرآنی طاغوت ستیزی و استكبارستیزی است

انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مضامین قرآنی طاغوت ستیزی و استكبارستیزی است رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی در مراسم تقدیر از دستگاههای همکار در برگزاری مسابقات ملی و بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۹ تربیت قرآنی را عامل جلوگیری از آسیبهای اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مضامین قرآنی طاغوت ستیزی و استکبارستیزی است.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه قبل از ظهر امروز (۲۷ اردیبهشت) در مراسم تقدیر از دستگاههای همکار در برگزاری مسابقات ملی و بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۹ ضمن اشاره به فضیلت کلام الله مجید اظهار نمود: برپایه روایات فضیلت قرآن بر سایر کلام مانند فضیلت خدا بر سایر مخلوقات است؛ کلام هایی که بار معنایی دارند، محتاج قرآن کریم هستند؛ نسبت کلام الله مجید با سخن مردم نسبت نیاز مطلق به بی نیاز مطلق است.
وی ضمن اشاره به آیه «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ»، اظهار داشت: قرآن ما را به یک راه و مسیر هدایت می کند که با استقامت است و فقط قرآن این کار را می کند؛ راه پر قوام با کلام الله مجید معرفی شده است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه قرآن خودش از مقوله قرائت است و از خوانش پیامبر اکرم (ص) شکل گرفته است، اضافه کرد: «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ، خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ...»؛ به همین جهت خداوند می فرماید که راه علم آموزی از قرآن می گذرد.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی افزود: اگر کسی بر قرآن مسلط نباشد، تعقل صحیح فهم راه هدایت ندارد چون قرآن می فرماید «وَمَا یَعْقِلُهَا إِلَّا الْعَالِمُونَ»؛ ازاین رو اگر قرآن برای علم آموزی و نظام تشریع آمده است، اگر کسی در مکتب قرآن بنشیند امید است که بتواند تعقل صحیح برای فهم راه خدا را داشته باشد.
وی ضمن اشاره به جنایات اخیر صهیونیست ها، خاطرنشان کرد: در قرآن آمده: «ان أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ»، در سرزمین غزه مردمانی زندگی می کنند که از هر چیزی محروم هستند و فقط مبادی ورودی آذوقه از سرزمین اشغالی باز است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: قرآن خطاب به همه ما می فرماید: «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ»، عزت یک ملت در این است که استعدادهای خویش را مهیا کند. اگر ما بخواهیم راه صلاح و سعادت بشر را ترسیم کرده و بفهمیم، جز با مکتب قرآن امکان پذیر نیست.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی افزود: سوال امروز این است که با نظام سلطه و استکبار باید چه کار کرد، یکی از قاعده های قرآن «نفی سبیل» است؛ قرآن می فرماید «وَلَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا»، «لن» نفی ابد است یعنی خدا برای کفار دست بالا بر مسلمین را قرار نداده است.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به علت این که در مکتب قرآن تعلیم دیده و شاگردی کرده، گفتار و رفتارش همیشه با صلابت است و بنابراین است که کشتی انقلاب را در دریای طوفان زده به خوبی به پیش می برند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: این قرآن ناطق همان ولایت الله است. آن ولی است که سکانداری می کند. علامت آن فرمانده چیست؟ قرآن می فرماید «آیَةَ مُلْکِهِ أَنْ یَأْتِیَکُمُ التَّابُوتُ فِیهِ سَکِینَةٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَبَقِیَّةٌ مِمَّا تَرَکَ آلُ مُوسَی وَآلُ هَارُونَ تَحْمِلُهُ الْمَلَائِکَةُ».
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی افزود: میراث معنایی آل موسی و آل هارون در یک تابوت و جعبه که ملائکه آنرا حمل می کنند، قرار دارد. «فیه سکینه من ربکم»؛ منظور از این تمسک به ولایت کلی الهی است؛ امروز مسلمینی در یمن، افغانستان، غزه، سوریه و... به خاک و خون کشیده می شوند و نکته این است که با پول و هزینه مسلمانان به نابودی کشیده می شوند که از مسلمانی فقط نام آنرا دارند و در واقع مسلمانان منافق هستند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مضامین قرآنی یعنی طاغوت ستیزی و استکبارستیزی شکل گرفته است، اضافه کرد: قرآن می فرماید اگر ما پیامبری در هر قومی برگزیدیم، دو پیام داشت که یکی «عبادت الهی» و «مبارزه با طاغوت» بوده است. امروز طاغوت بزرگ به میدان آمده است که به شیطان درس پس می دهد. انقلاب اسلامی با این دو خصیصه شکل گرفت و تا آخر هم ادامه خواهد داشت.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: جایگاه قرآن صدر است و این در صدر قرار گرفتن فقط برای احترام نیست، بلکه مضامین آن هم باید در صدر قرار بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به اینکه افتخار صدای و سیمای جمهوری اسلامی ایران داشتن شبکه قرآن و رادیو قرآن است، خاطرنشان کرد: اگر تربیت قرآنی توسعه پیدا کند تمامی معظلات حل می شود؛ ما در تربیت قرآنی فاصله معناداری داریم، اگر آمار طلاق و اعتیاد زیاد شده است و اگر در جامعه ظلمی وجود دارد همه به خاطر دوری از قرآن است، بنابران باید تربیت قرآنی در جامعه بیشتر شود، تا این اتفاقات کمتر شود.
وی درباره برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم تصریح کرد: برگزاری مسابقات به صورت مجازی تجربه بسیار خوبی بود و مقاطعی از آن در آینده قابل استفاده خواهد بود، گرچه فضا و آرایش صحنه ای در مرحله نیمه نهایی و نهایی بسیار مهم می باشد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: تجربه به دست آمده از برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، قابلیت این را دارد که به سایر کشورها هم عرضه شود. ما آماده ایم این را به سایر کشورها و سایر نهادها عرضه دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی افزود: این فضای مجازی خود یک نوع زندگی جدید است ؛ برخی به دنبال این هستند کمتر از این فضا استفاده کنند اما این امر شدنی نیست و در آینده توسعه بسیار بیشتری هم پیدا خواهد کرد؛ پس ما باید استفاده بیشتری از این مورد برای کسر هزینه ها و افزایش بهره وری داشته باشیم.
وی افزود: در نظام اجرایی کشور برای رسیدن به پیشرفت باید صرفه جویی در تمام هزینه ها داشته باشیم، امروزه صرفه جویی دستورالعمل نیست بلکه یک اجبار اجرایی است؛ در مسابقات آینده قول صرفه جویی بیشتر و افزایش میزان جوایز را خواهیم داشت.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: همکاری دستگاه ها در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن یک نوع جدیدی از تعامل و تشریک مساعی جمعی بود که جا دارد بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد؛ در تعامل با دیگر دستگاه ها دست خودمان را دراز می نماییم و خواهان این تعامل هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی به فعالیت ۴۵۷ دارالقرآن در مجموعه سازمان اوقاف اشاره نمود و خاطرنشان کرد: ما می توانیم به این درالقرآن ها برنامه عرضه دهیم تا در همین تعداد نقطه از کشور برنامه قرآنی اجرا شود. چندین هزار امامزاده در کشور داریم که می توانند میزبان کرسی های تلاوت باشند تا قرآن و عترت در کنار هم تحقق یابد.1400/02/27
22:29:49
5.0 / 5
151
تگهای خبر: رمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است