توسط انتشارات پیدایش؛

ترجمه رمان آتلانتیا برای نوجوانان چاپ شد

ترجمه رمان آتلانتیا برای نوجوانان چاپ شد به گزارش کادو دونی رمان آتلانتیا نوشته اَلی کاندی با ترجمه سهند نصر توسط انتشارات پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، رمان «آتلانتیا» نوشته اَلی کاندی با ترجمه سهند نصر توسط انتشارات پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شد. این کتاب سی وششمین عنوان «رمان نوجوان» است که این ناشر چاپ می کند و مخاطبانش، نوجوانان بالای ۱۶ سال هستند.
الی کاندی نویسنده نوجوانان، متولد سال ۱۹۷۸ در آمریکاست و ۴۲ سال دارد. او رمان های زیادی برای نوجوانان نوشته که «آتلانتیا» یکی از آن هاست و نسخه اصلی اش سال ۲۰۱۴ چاپ شده است. او به خاطر این رمان، در سال انتشار کتاب، بهترین کتاب سال نیویورک تایمز (bestseller) شد. «آتلانتیا» یک رمان آخرالزمانی است که در آن، مردم جهان به دو دسته تقسیم شده اند. از این دو دسته، یک گروه ناچارند برای ادامه زندگی به اعماق اقیانوس بروند.
ماجرای این رمان از جایی آغاز می شود که آلودگی کره زمین به جایی می رسد که دانشمندان بر آن می شوند تا شهرهایی زیر اقیانوس بسازند و از هر خانواده، برخی از اعضا را به این شهرها بفرستند. انسان هایی هم که روی سطح زمین باقی می مانند، باید مواد مورد نیاز شهرهای زیراقیانوس را تأمین کنند. این میان، نوجوانی به نام ریو در داستان حضور دارد که در همه اتفاقات زندگی، خواسته با خواهرش باشد اما این دفعه تصمیم می گیرد زندگی در زیر اقیانوس را انتخاب نماید.
خواهر ریو هم خلاف همیشه، تصمیمی می گیرد که مخالف ریو است و می خواهد روی سطح زمین بماند. در نتیجه این دو از هم جدا می شوند؛ ریو در پایین و خواهر روی سطح زمین. اما او تصمیم می گیرد به سطح برگردد و خواهرش را پیدا کند. نکته مهمی که این میان وجود دارد، این است که برگشتن او به سطح زمین، هم ممنوع و هم بسیار خطرناک می باشد...
رمان «آتلانتیا» ۳۰ بخش و یک بخش پایانی دارد.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
اجازه می دهم تا ماهی کلیددار به من برسد تا ترو نفهمد که حتی نیازی به آن هم نداشتم، که فقط با یک کلمه زیر آب همه چیز را باز کردم. وقتی که آن ماهی به من خورد، آنرا با دستم می گیرم، کلید را از زیر شکمش بیرون می کشم و به قفل ها می گویم که بیفتند. این کار را می کنند و شنا می کنم.
یک مارماهی من را می زند.
یک مارماهی دیگر.
در ذهنم می گویم: از من دور شو، که خب، البته اتفاقی نمی افتد. قدرتم در صدایم است.
می خواهم دهانم را باز کنم تا چیزی به آنها بگویم، تا بگذارم آب وارد و کلمات بیرون بروند، اما به شنا کردن ادامه می دهم. با بدن کشیده و قوی ام از میان بدن های کوچک آنها جاخالی می دهم. انگار که در تمام طول این خط فیروزه ای می رقصیم.
در ذهن من، بودن دشوار می باشد اما همیشه داشتن بدن را دوست داشته ام. احساس داشتن انگشت هایی برای تکان دادن، پشتی برای راست کردن، موهایی برای بافتن و تکان دادن و چشم هایی برای دیدن را دوست دارم. آیا مادرم جایی بدنی دارد یا دیگر فقط روح است؟ نمی توانم چنین چیزی را تصور کنم.
بدن من قوی است، صدایم هم همینطور. هرچه به آخر خط نزدیک تر می شوم تحمل برایم سخت تر می شود.
قبلا هیچگاه تلاش نکرده بودم تا این همه چیز را یکجا کنترل کنم.
این کتاب با ۳۶۸ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۷۳ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/02/25
11:03:06
5.0 / 5
243
تگهای خبر: انتشار , تولد , رمان , فیروزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است