یك مسئول عنوان كرد

مرمت ۱۰۰۰ بنا در یزد طی سال ۹۹

مرمت ۱۰۰۰ بنا در یزد طی سال ۹۹ یزد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از اجرای حدود ۱۰۰۰ طرح مرمتی پارسال اطلاع داد و اظهار داشت: حدود ۲۰ کارگاه مرمتی امسال فعال شده و مشغول به کار هستند.


«سیدمصطفی فاطمی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، ضمن اشاره به این که سال قبل ۹۴۷ طرح مرمتی در استان انجام شده است، اظهار نمود: از این تعداد ۱۹۶ طرح توسط اداره کل میراث فرهنگی یزد انجام شده و مابقی طرح ها توسط بخش خصوصی و سایر دستگاه ها انجام شده است.
وی با بیان اینکه هزینه بسیار هنگفتی صرف این مرمت ها در استان شده است، خاطرنشان کرد: در طول سالهای گذشته این حجم از رسیدگی به میراث فرهنگی و آثار تاریخی در کشور بی سابقه است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان اینکه تعداد کارگاه های فعال حوزه مرمت در سطح استان ۹۴۷ کارگاه را شامل می شوند، اظهار داشت: هم اکنون کارگاه های فعال شهر یزد شامل میدان امیرچقماق و ستی فاطمه، بازار خان و زرگری، بازار مسگری، بازار حضرت عباسی، برج و باروی سید گل سرخ، ساختمان ثبت احوال، قلعه ابرند آباد، معبر اله اباد زارچ، آب انبار گازرگاه، آب انبار سرسنگ، خانه وحشی بافقی، کارگاه شاه ابوالقاسم، کوچه هاشم خان، مدرسه مارکار و مدرسه ایرانشهر و همینطور خانه ریاضیات در یزد فعال می باشند.1400/02/08
22:43:14
5.0 / 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است