توسط انتشارات معین؛

ترجمه زندگینامه استیون هاوكینگ چاپ شد

ترجمه زندگینامه استیون هاوكینگ چاپ شد کادو دونی: کتاب استیون هاوکینگ؛ یادواره ای از دوستی و فیزیک نوشته لئونارد ملادینو با ترجمه افشین آزادمنش توسط انتشارات معین منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «استیون هاوکینگ؛ یادواره ای از دوستی و فیزیک» نوشته لئونارد ملادینو بتازگی با ترجمه افشین آزادمنش توسط انتشارات معین منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب یکی از عناوین مجموعه «کتاب های زیتون» است که این ناشر منتشر می کند.
لئونارد ملادینو نویسنده این کتاب، نظریه پرداز فیزیک ۶۶ ساله آمریکایی است که نظریه هایی درباره ریاضی و فیزیک دارد. کتاب «استیون هاوکینگ؛ یادواره ای از دوستی و فیزیک» وی در سال ۲۰۲۰ منتشر گردید که نویسنده در آن، تصویری نزدیک و صمیمی از هاوکینگ ارائه کرده است. این کتاب در ژانر زندگی نامه نوشته شده و اتفاقات مهم زندگی هاوکینگ را بعنوان یکی از چهره های موثر فیزیک در ۵۰ سال گذشته، روایت می کند.
مولف کتاب پیش رو دوست نزدیک هاوکینگ بوده است. وی در مقدمه این کتاب نوشته است:
«آخرین وداعم با استیون هاوکینگ در کلیسای بزرگ مریم مقدس، ساختمانی پانصد ساله در وسط کمبریج انجام گرفت. مارس ۲۰۱۸ بود. روی یک صندلی نشستم و هنگامی که رد شد، آخرین لحظه ای بود که نزدیکش بودیم. با وجود تابوتی که او را از من و دیگر سوگواران جدا می کرد، سرانجام بعد از هفتاد و شش سال، در مقابل صدمات و چالش های عالم خاکی حفاظش می شد.
استیون شهره آفاق بود؛ به خاطر شوراندن دنیای فیزیک، به خاطر نوشته هایش، و به این خاطر که این همه را با جسمی در هم کوفته به انجام رسانید.
در صفحات این کتاب، از تجارب کاری ام با استیون و دوست شدنمان سخن خواهم گفت. امیدوارم موجب تنویر چیزی شوم که او را هم بعنوان فیزیک شناس، و هم بعنوان یک انسان شاخص نمود. واقعا او چگونه بود؟ چطور از پس ناخوشی اش برآمد و ناتوانی اش چه اثری بر اندیشیدنش گذاشت؟ چه چیزی نگرشش به زندگی و به علم را شاخص نمود؟ دستاورد های اصلی اش در علم چه بود و چگونه با تمامی دانش فیزیک همخوانی دارند؟ من در کار با استیون، نمای نوینی از همه ی این پرسش ها و همچون پرسش های خودم به دست آوردم که درباره شان گمان های دیگری داشتم. با یادآوری اوقات مشترکمان و برشمردن فرازهایی از زندگیش، در نظر دارم آنچه را که آموختم با شما در بین نهم.»
این کتاب با ۲۴۶ صفحه و قیمت ۵۷ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/02/05
13:27:27
5.0 / 5
513
تگهای خبر: انتشار , تصویر , كتاب , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است