رئیس حوزه هنری استان:

بودجه فرهنگی_ هنری آذربایجان غربی به پایین ترین میزان خود رسیده است

بودجه فرهنگی_ هنری آذربایجان غربی به پایین ترین میزان خود رسیده است به گزارش کادو دونی آذربایجان غربی رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی اظهار داشت: بودجه فرهنگی_ هنری استان طی دو سال اخیر نزدیک به صفر شده است.


احد هوشمند در گفت و گو با ایسنا با تاکید به اینکه در دوسال اخیر بودجه فرهنگی و هنری استان به پایین ترین میزان خود رسیده و حدودا نزدیک به صفر است، اشاره کرد: متاسفانه تناسب سازی بین بودجه فرهنگی و کارهای فرهنگی و هنری وجود ندارد و همین مورد بر کمیت و کیفیت تولیدات فرهنگی و هنری آذربایجان غربی تاثیر مستقیم گذاشته که امید داریم در بودجه فرهنگی سال ۱۴۰۰ نوع نگاه در ساختار بودجه ای تغییر کند.
وی افزود: کرونا تمام کارهای هنری را تحت تاثیر قرار داده و هنرمندان با مشکلات بسیاری دست وپنجه نرم می کنند و بودجه حوزه فرهنگ و هنر پاسخگوی نیاز هنر و هنرمندان آذربایجان غربی نیست.
هوشمند اظهار نمود: در سال ۹۹با وجود کرونا و محدودیت های بودجه ای ۱۵۰عنوان برنامه بانزدیک به ۲۹۸ مورد تکرار برنامه و تولید۹۵۰مورد محصولات فرهنگی در حوزه هنری استان اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه در ۳ماهه اول سال ۹۹تقریبا تمام برنامه های حضوری حوزه هنری تعطیل شد، اشاره کرد: عمده کارهای حوزه هنری استان با تولید فیلم وانیمیشن وکلیپ در فضای مجازی و برای آگاه سازی مردم درباب کرونا صورت گرفت.
هوشمند با اشاره به اینکه کرونا سبب تعطیلی تئاتر در سراسر کشور شد، اشاره کرد: یک دوره سوگواره تئاتر محرم بصورت مجازی در آذربایجان غربی برگزار و ۱۲ گروه تئاتر از سراسر استان در آن شرکت واجرای برنامه کردند.
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی یاد آور شد: یک تئاتر صحنه ای با عنوان آواز سنگ غمگین نیز اجرا و به جشنواره تئاتر مقاوت راه پیدا کرد.
وی اظهارکرد: تولید مجموعه مستندها، کلیب ها و تولید آلبوم های موسیقی ازدیگر کارهای حوزه هنری استان در سال قبل است.
منبع:

1400/01/24
14:48:29
5.0 / 5
519
تگهای خبر: تئاتر , تولید , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است