با سخنرانی رجبی دوانی؛

تاریخ دوران امامت در آثار شهید صدر تحلیل و بررسی می شود

تاریخ دوران امامت در آثار شهید صدر تحلیل و بررسی می شود کادو دونی: سومین نشست از سلسله جلسات اندیشه صدر با موضوع تأملی در تحلیل تاریخ دوران امامت در آثار علامه شهید آیت الله سید محمدباقر صدر فردا انجام می شود.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه تخصصی شهید صدر، در چهل و یکمین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار سلسله نشست های علمی «اندیشه صدر» به صورت وبینار انجام می شود.
شهید صدر در جایگاه فقیه نظریه پرداز علوم انسانی، دیدگاه های گوناگونی را در شاخه های مختلف علوم انسانی بیان کرده است که هرکدام به صورتی جریان ساز حرکت های فکری و علمی گسترده ای در جهان اسلام شده است. بازخوانی و ترویج این اندیشه ها که توسط فقیهی نابغه و کم نظیر ارائه شده می تواند عمق و دامنه‌ی علوم انسانی و اجتماعی اسلامی را در بین دانشگاهیان، خصوصاً جوانان و دانشجویان گسترش دهد.
شهید صدر علاوه بر تسلط بر مبانی و آموزه های دینی به حوزه‌ی مسائل دانش های مدرن ورود کرده و توانسته است در مقابل اندیشه های سکولار غربی دیدگاه های اسلامی را عرضه نماید.
سلسله جلسات وبینار «اندیشه صدر» اهداف زیر را دنبال می کند:
-معرفی و ترویج گستره و عمق اندیشه های شهید صدر
-ایجاد انگیزه در بین جامعه‌ی دانشگاهی علوم انسانی و اجتماعی برای ورود جدی به مباحث اسلامی
-معرفی آثار علمی و پژوهشگران علوم انسانی اسلامی
سومین نشست از این جلسات با موضوع تأملی در تحلیل تاریخ دوران امامت در آثار علامه شهید آیت الله سید محمدباقر صدر با حضور محمدحسین رجبی دوانی استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام، در روز دوشنبه ۹ فروردین ماه از ساعت ۲۰ انجام می شود.
سلسله جلسات «دیدگاه ها و نظریات شهید صدر» به صورت زنده از صفحه مجازی پژوهشگاه تخصصی شهید صدر اینجا پخش خواهد شد.


منبع:

1400/01/09
13:49:55
5.0 / 5
594
تگهای خبر: اهدا , تخصص , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است